Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нафтогазові доходи упадуть утроє

Доходи федерального бюджету РФ від нафтогазового сектору до 2003 року знизяться майже втроє порівняно з 2007 роком — в основному через масове виведення старих родовищ з експлуатації, заявив віце-прем’єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

За оцінками Мінфіну, нафтогазові доходи бюджетної системи упадуть з 8,8%ВВП у 2007 році до 3,1%ВВП у 2023 році, пише Newsru.

«Ми вступаємо у великий період зниження доходів федерального бюджету», — сказав Кудрін. За його словами, на це зменшення доходів більше впливають не ціни на нафту, а падіння частки нафтогазового сектору у ВВП. «На 80% — частка сектору у ВВП. Навіть якщо в нас ціна на нафту буде 120-150 доларів за барель, цей тренд практично не зміниться», — заявив віце-прем’єр.

Нафтогазовий сектор, раніше головне джерело доходів федерального бюджету, зростатиме повільніше за економіку, нагадав віце-прем’єр. Він пояснив, що ключовим фактором, котрий впливає на тренд зниження доходів у відсотках до ВВП, стане зміна запасів нафти і газу: «У нас буде масове виведення старих нафтових родовищ з експлуатації, а введення нових навіть за найжорсткішим графіком дасть змогу заміщати і потроху зростати», — сказав Кудрін.

www.unian.net

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com