Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Смітники перевантажені

Президент зажадав від уряду профінансувати програму переробки твердих побутових відходів. Відповідний лист глава держави направив Кабінету Міністрів, заявив учора заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

Темпи накопичення від­ходів щорічно зростають. Проблема їх переробки – одна з найважливіших у сфері охорони навколишнього середовища. За оцінкою Президента Ющенка, така ситуація безпрецедентна для Європи. Адже в Україні щороку накопичується більше 50 млн куб. м твердих побутових відходів. З них повторну переробку проходять лише 3%. Інше звалюється на полігонах, що не відповідають ніяким екологічним вимогам. Та й немає в Україні ні одного сучасного смітника.

Потужності більшості полігонів і сміттєвих смітників уже вичерпали свій ресурс: 242 з них недіючі, 248 – перевантажені, а більш 1100 не задовольняють нормам екологічної безпеки. Майже на усіх відсутні системи утилізації фільтрату, що збільшує техногенну небезпеку цих об’єктів.

Тому глава держави зажадав від уряду протягом 3 місяців внести зміни у відповідну програму і забезпечити її фінансування.

«Газета по-київські»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com