Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ООН відмовила Україні

Питання про Голодомор в Україні в 1932 – 1933 рр. не буде включено до порядку денного нинішньої 62-ої сесії. Таке рішення прийняв Генеральний комітет Генасамблеї ООН.

На постановці цього питання наполягав Київ. Тривалий час він закликав співтовариство націй визнати Голодомор геноцидом українського народу. Однак Росія заперечувала проти такого трактування тих трагічних подій. Постпред Росії при ООН Віталій Чуркін назвав її історично а отже, політично, некоректною. Москва не раз нагадувала, що жертвами голоду стали багато народів.

Тепер рішення Генерального комітету має бути схвалене самою Генасамблеєю на пленарному засіданні, запланованому на 11 липня.

Нагадаємо, що 3 липня в Астані Парламентська Асамблея Організації з безпеки й співробітництва в Європі на пленарному засіданні 17-ої сесії прийняла резолюцію, у якій «рішуче пропонує всім парламентаріям вжити заходів для визнання факту Голодомору в Україні».

У ПАСЕ наголосили, що деякі українські політики вважають голод геноцидом українського народу й покладають відповідальність за це на центральну владу. Водночас, за оцінками російських учених, голод 1932 – 1933 рр. охопив основні зернові райони СРСР – Україну, Північний Кавказ, Нижнє й Середнє Поволжжя, значну частину Центрально-Чорноземної області, Казахстан, Західний Сибір, Південний Урал.

«ПА ОБСЄ віддає данину пам’яті мільйонів безневинних українців, що загинули під час Голодомору 1932 – 1933 рр. у результаті масового голоду, викликаного жорсткими навмисними діями й політикою тоталітарного сталінського режиму», – йдеться в документі.

Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України почала контактувати зі спецслужбами інших країн для пошуку інформації про Голодомор.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com