Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МАГНІТНІ ОБІЙМИ ЗАЛІЗНОГО ВІКУ

У 70–80 роках минулого століття людство зазнало так званого синдрому хронічної втоми й почало шукати його причини. Американські вчені висловили пропущення, що збудником хвороби є специфічні віруси, а московський цілитель Думбре в низці популярних статей стверджував, що мешканці нашої планети потерпають від біопольового впливу космічного походження.

Маючи спіралеподібну форму, ця сутність обкручується навколо хребта, блокуючи діяльність периферичної нервової системи. Сама собою, цілитель заявляв, що володіє методикою діагностики та вигнання з організму цієї «нечисті».

І чомусь мало хто з дослідників синдрому хронічної втоми звернув увагу на те, що ця біда збіглася з впровадженням у наш побут техніки з інтенсивними аномаліями магнітних полів.

У тих самих роках апологет науки, яка пізніше дістала назву психотроніки, Є. К. Наумов на своїх лекціях повідомив про деякі феномени нашого світу, зокрема біолокацію, спроможну виявити геопатогенні зони. Рослини, тварини, люди виразно реагують на невидимі смуги, тим більше на перехрестя так званих телуричних променів.

Самопочуття тих, чий життєвий простір припадав на них, цілком підпадало під опис синдрому хронічної втоми. Та чи тільки в телуричних променях справа?

1985 року на Ростовській конференції з магнітобіології винахідник В.Па­трасенко подарував нам свою новинку — магнітні кліпси.

У Полтаві на семінарі секції «Біоелектроніки» одна із слухачок начепила їх на вуха й згадала про це аж через дві години (при нормі сеансу 15–20 хвилин).

Результат — гостра гіпотонічна криза. У 1989 році у Воронежі на курсах біоенергоінформатики ми пропонували перевіряти робочі та спальні місця не тільки біотензором (біолокаційною рамкою), а й компасом. Через три дні одна з курсанток (до речі, вчительна біології) повідомила, що ця порада врятувала її 15-річного сина. Півроку тому, після дня народження з численними подарунками, здоров’я хлопчика почало стрімко погіршуватись. Шукали віруси, запрошували медиків, священика, чаклуна Росії Ю. Тарасова, а джерелом «зурочення» виявився... динамік японського магнітофона, що стояв на тумбочці за головою юнака.

Майже 30 років одному з авторів цього тексту дошкуляли гіпертонічні кризи та радикуліт. Призвідець дійсно мав спіралеподібну форму! То були... спіралі матрацу, котрі відхиляли стрілку компаса на відстані до 10–20 сантиметрів.

Навіть невігласи знають, що напруга в електромережі — 220 вольт. А яка величина магнітного поля Землі, в котрому ми перебуваємо цілодобово? В наших широтах це приблизно 0,5 ерстед. Тим часом дослідження японського професора Макі Таккати засвідчили, що за 6–8 годин до астрономічного сходу Сонця швидкість зсідання білків крові збільшувалася, підвищувалася впродовж всього дня, а потім зменшувалась із заходом сонця. Ферромагнітні частинки в крові і мозку чутливо реагували на геліомагнітні коливання. При цьому порушувалася робота гормональної системи, внаслідок чого — серцево-судинні і навіть онкозахворювання.

Що ж відбувається при локальних магнітних бурях від телефонних капсул, плеєрів, динаміків радіоапаратури, не кажучи вже про комп’ютери, якщо їх магнітне поле в зоні контакту з нашим тілом значно перевищує природний фон?

Діаметр капілярів мозку — приблизно 5 мікронів, еритроцитів — 7–8. Їм і так важко «проповзати» капілярами. Чи не злипаються вони від додаткових потужних магнітних полів, чи не утворюються тромби, перекриваючи доступ кисню до клітин мозку?

... У нашому житті — безліч причин хронічної втоми: екологічні, соціально-психологічні, недостатнє та розбалансоване харчування, гіподинамія, гіпоксія від активного та примусово-пасивного куріння, невидимі (гео-техно-біопатогенні зони), некротичні поля, атмосферно-космічні аномалії, радіація... Тут і електромагнітні поля від незліченних «мобільників», дисгармонійних архітектурних пропорцій службових та житлових приміщень, підземних комунікацій та трубопроводів, метастазів численних звалищ.

У панельних будинках магнітне поле Землі послаблюється арматурою («клітка Фарадея») на 30–60%!

На конгресі «ІНТЕР-ЕНІО–99» (Москва, квітень 2000 року) В. А. Лєпілов наводив приклад: у Новосибірську в жінок, які мешкають у панельних будинках, патологія при пологах — у 4 рази частіша! А на одній із конференцій з біолокації московський лікар повідомляв: після вдало зроблених операцій хворі добиралися до туалету, але декого звідти виносили.

Причиною раптової смерті виявилася... намагнічена труба за спиною. «Крок вправо, крок вліво...» — і раптове порушення мікроциркуляції крові, смертельне для слабкого після операції організму.

В метрополітені фізики з МДУ та Інституту медико-біологічних проблем фіксували ЕМП на платформі: 50–100 мкТл (мікротесл), а всередині вагонів — 150–200 мкТл, з інтенсивними коливаннями амплітуди і вектора орієнтації (а допустимі санітарні норми — 0,2 мкТл).

Особливо небезпечне таке примусове омагнічування для вагітних жінок. Їм би взагалі не заходити в метро...

Київський учений І. М. Павловець, досліджуючи компасом великі зони деформації магнітного поля Землі, виявив їх патологічний вплив на здоров’я людей.

А що з рослинами? В Полтаві до 50-річчя Жовтня посадили липи і тепер це чудова алея в самому центри міста. Але чому діаметр стовбурів у одних — 20–30 см, у інших — до 100? Одна з причин — порушення магнітної орієнтації під час пересаджування. Натяк на те, що й людині варто думати, де ставити ліжко й влаштовувати робоче місце.

Американським поліцейським «розв’язали руки» — помістили в шоломи навушники мобільного зв’язку. За два роки отримали готовий статистичний матеріал: профзахворювання — рак мозку. І посипалися звинувачення на адресу високочастотного випромінювання. Але причиною хвороби найімовірніше є магнітне поле телефонних капсул, яке діє безперервно і незалежно від живлення.

В магнітотерапії існують нормативи. Скажімо, в магнітних кліпсах індукція 50 мТл, лікувальний сеанс — 15–20 хвилин (межа — 1,5 години). У медичного магніта МКМ2–1 індукція — 16 мТл. Обслуговуючий персонал може перебувати на відстані від магніта менше 5 сантиметра (будь-якою частиною тіла) не більше 2,5 години в робочу зміну. Допуск ЕМП навколо людини — 0,2 мкТл, а звичайне електролезо дає в 600–1500 разів більше!

Важко втриматися від традиційних запитань: і хто винен? В першу чергу — особисте невігластво. Хто ж примушує нас спати на ліжках з намагніченими пружинами або годинами тримати біля голови телефонну капсулу з кільцевим магнітом?

Женемося за благами цивілізації? Але за них доводиться розплачуватися власним здоров’ям.

Деякі побутові та медичні вироби вже мають контрольовані магнітні параметри. Але ніхто не перевіряє магнітне поле корпусів холодильників та автомобілів, газових- та електропечей, залізобетонних стін, телефонних капсул, сталевих ванн і стільців, пружин для крісел, диванів та ліжок, магнітні поля яких в багато разів перевищують природний фон.

Зважаючи на це, ми з 1990 року біолокаційну експертизу приміщень обов’язково поєднуємо з магнітометричною, що дозволяє інколи виявляти унікальні, так звані бінарні ефекти патогенних зон.

Багаторічний аналіз явищ хронічної втоми і нормативних матеріалів з магнітобіології привів до висновку, що неконтрольовані локальні аномалії магнітних полів від феромагнітних елементів навколо нас неминуче призводить до хвороб. Специфічним проявам хронічної втоми при виявлених магнітоаномаліях доречно, на нашу думку, дати відповідну назву — феросиндром. Як йому запобігти? Роботи в цьому напрямку колись велися, однак останнім часом інтерес до них ослаб. А даремно: від цього великою мірою залежить наше здоров’я.

Георгій Ларіонов
м. Полтава

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com