Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Не поспішати з висновками просить Фан-клуб київського «Динамо» у журналістів у зв’язку з подіями у Дніпропетровську

Фан-клуб київського «Динамо» поширив заяву до преси, у якій просить об’єктивніше висвітлювати події навколо матчу в Дніпропетровську. У цьому зверненні йдеться про розслідування інциденту і подається інша версія його причин та перебігу.

Йдеться про випадок, що стався 2 березня в центрі Дніпропетровська. Тоді, нагадаємо, за версією міліції, кілька київських вболівальників зайшли в трамвай, співаючи фанатських пісень, і почали розгойдувати вагон у такт. Водія, який намагався їх утихомирити, вони, начебто, гуртом побили, ще й розтрощили трамвай. Після чого дев’ятьох порушників було затримано, зараз вони під вартою, їм інкримінують статтю «хуліганство», яка передбачає від 2 до 5 років позбавлення волі.

Одразу після публікацій про ці події у фанатському середовищі виникла буремна реакція. Вболівальники засуджували журналістів за те, що вони «пішли на поводу» міліцейської версії. «У протистоянні міліції і вболівальників перші зазвичай висувають просто фантастичні версії подій, щоб виправдати свою жорстокість на стадіонах чи надмірну суворість у звинуваченнях», — зазначає вболівальник зі стажем Андрій, який був присутній у Дніпропетровську (але не на місці інциденту) під час подій. Він каже, що «представники правоохоронних органів зазвичай виграють цю інформаційну війну, адже мають прямий вихід на ЗМІ, а журналісти, прослухавши чергову прес-конфренцію чи брифінг, не особливо намагаються перевіряти факти, а найчастіше просто копіюють міліцейські прес-релізи у своїх виданнях».

Після події на форумах вболівальників з’явилися і версії киян. Вони стверджували, що бійка у трамваї почалася після того, як водій ударив «монтіровкою» одного з вболівальників. Ставився під сумнів і факт розхитування трамваю. Киїський вболівальник на псевдо Gol, наприклад, запитує: «Ви стали б розхитувати трамвай, на якому вам кудись треба доїхати? Ні? То які питання?»

Невдовзі справді виявилося, що один з учасників інциденту в трамваї опинився в лікарні із раною голови, а конфлікт почався через те, що водію не сподобалися співи динамівських фанатів.

Керівництво фан-клубу змушене було провести власне розслідування, результати якого й було повідомлено пресі. Зокрема, щодо обставин події йдеться: «У вагон зайшла група осіб із атрибутикою «Динамо» і почала наспівувати гасла. Це викликало невдоволення кондуктора і водія, який зупинив транспортний засіб і вимагав негайно його залишити. Виходячи з вагону через перші двері, киянин Юрій Галицький (1988 року народження) отримав від водія удар по голові ломом (предмет для розведення рейок). Хлопець знепритомнів, Олександр Юрченко відтягнув свого товариша на вулицю, рана кровоточила настільки, що перелякані сторонні пасажири відшукали перекис водню, почали надавати медичну допомогу постраждалому і викликали «швидку», а кондуктор Галина Будько — міліцію. Водій Володимир Гришукевич (1963 року народження ) продовжував розмахувати ломом і погрожував, що переб’є і решту». Постраждалого киянина затим було відправлено до лікарні, де йому наклали кілька швів на голову. Також у заяві фан-клубу сказано, що «запобіжним заходом» для шістьох затриманих киян (зокрема, і для травмованого Юрія Галицького), які перебувають в ізоляторі тимчасового затримання Дніпропетровського міського управління МВС України, дали десять діб. Мама Юрія Валентина Василівна повідомила, що її син скаржиться на головні болі і має серйозне ушкодження лобової кістки черепа (підозра на струс мозку). Вона наполягала на госпіталізації, але їй відмовили. Заступник начальника ізолятора Сергій Авдєєв зазначив, що у закладі є фельдшер, а щодо стану здоров’я пана Галицького порадив зробити запит через адвоката. За словами матері, Євген Смірнов, адвокат, якого відрекомендували в міліції, поводиться обережно і не наполягає на госпіталізації.

Також керівництво фанклубу наголошує, що нікого не засуджує, тим паче не виправдовує, а лише «звертається до журналістів з проханням поінформувати громадськість про об’єктивні факти, без упередженості міліції, а також розповісти про справжні причини і наслідки дніпропетровського інциденту».

Ольга Худецька
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com