Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Країні потрібні судові експерти

Міністерство юстиції звернеться до Міністерства освіти та науки з ініціативою запровадження у вищих навчальних закладах підготовки спеціалістів за спеціальністю судова експертиза. А від вже діючих судових експертів Міністерство очікуватиме активну участь у міжнародних наукових заходах з метою підвищення фахового рівня та науково-дослідної роботи в галузі судових експертиз.

Про це повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук у ході наради з директорами науково-дослідних установ судових експертиз, що відбулася в Міністерстві юстиції.

Міністр юстиції наголосив, що попри традиційний міжнародний авторитет українських експертів та науковців цієї галузі, в незалежній Україні не було створено жодного вищого навчального закладу, який би готував фахівців за відповідними спеціальностями. Це, за словами міністра, вже найближчими десятиліттями може призвести до занепаду в Україні галузі експертного забезпечення правосуддя.

З огляду на це, за словами Міністра, Міністерство юстиції вбачає необхідність запровадження як окремих спецкурсів, відділень чи факультетів у вищих навчальних закладах, так і створення в Україні окремого навчального закладу судових експертиз.

Крім того, наголосив Міністр юстиції, Мін’юст рекомендуватиме науково-дослідним установам судових експертиз, що знаходяться у підпорядкуванні Міністерства, сприяти якомога ширшій участі судових експертів та криміналістів у міжнародних наукових заходах — семінарах, конференціях тощо. Має бути запроваджена постійна практика проведення подібних заходів й в Україні. Активне спілкування українських фахівців з зарубіжними колегами, зазначив Міністр, має давати розуміння, як розвивається наукова складова галузі судових експертиз у світі.

Міністр юстиції наголосив, що Міністерство юстиції планує підвищувати вимоги до якості науково-дослідної роботи установ судових експертиз, що знаходяться у підпорядкуванні Міністерства. Відповідно, зазначив він, підвищуватимуться вимоги до фахового рівня вже чинних експертів та рівня підготовки майбутніх фахівців цієї галузі.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com