Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Розумний націоналізм збереже державу

Об’єктивні тенденції розвитку України на першу половину ХХІ століття однозначно викристалізовуються. Зберегти державну цілісність будь-якої країни в ХХІ столітті без свідомого культивування в державі адекватного часу рівня націоналізму вже нікому не вдасться. Про це науково доводять сучасні американські вчені Р.Гартшорн, П.Тейлор та ін.

Не обійдеться без цього й Україна. Тому можна із стовідсотковою ймовірністю передбачити наростання в найближчі роки в Україні націоналізму. Він від крайнього екстремізму переходитиме до м’яких цивілізованих форм прагматичного національного егоїзму в державній політиці. Ті партії і політичні рухи, які адекватно реагуватимуть на вимогу часу, будуть визначати політичне поле України на найближчі десятиліття. Цікаво, що вже нині, якби націоналісти всіх політичних течій об’єдналися, вони стали б впливовою парламентською фракцією. Володіючи інформацією про характер поступової трансформації українського суспільства в бік націоналізму, я ще кілька років тому пропонував у пресі сформувати до чергових виборів Блок радикальних партій. Якби він був вчасно сформований і віднайшов харизматичного лідера, уже вибори 2006 року дали б зовсім інші результати. Про дострокові вибори 2007 року і говорити не доводиться. Мільйони виборців їх просто проігнорували. Це електорат розчарованих, які завжди підтримують у всіх країнах радикалів. Але це не останні вибори...

Хоч би що там говорили і писали, але ідеологія українського націоналізму завжди формувалася на Сході України. Захід України цю ідеологію сприймав, розвивав і зберігав. Західна Україна донині служить своєрідним вмістилищем, або, за П.Тейлором, контейнером національних ідей. Звідси вони перекочовують на Схід країни, де вибухають черговим ідеологічним пасіонарним спалахом. Дострокові парламентські вибори вказують на те, що український націоналізм вже дістався північних районів Луганської області. У недавно «зайнятих» Полтавській, Кіровоградській, Сумській і Чернігівській областях він продовжує успішно розвиватися. Цьому сприяє і динаміка міжрегіональних пропорцій. Статистичні дані свідчать, що питома вага населення Карпатського і Волинського (Північно-Західного) економічних районів у загальній чисельності населення України постійно зростає. Цьому процесу є цілком наукове обгрунтоване пояснення. Із трьох голодоморів, організованих в Україні комуністами, Західна Україна пережила «лише» «найгуманніший» голодомор 1946 — 1947 років. Звідси і найменша в Україні депопуляція, яка в окремих районах навіть переривається незначним природним приростом населення.

Крім цілком об’єктивних причин зростання націоналізму в Україні, існують і чисто суб’єктивні, чуттєві (перцепційні) чи навіть сугестивні (навіювальні). Деякі діячі від проросійських партій, великі «мудрагелі від економіки», так за все життя українську мову і не спромоглися вивчити. Не знаю, чи всі розуміють, що мова тісно пов’язана з інтелектом людини, але суто підсвідомо люди відчувають, що щось тут не те. Наприклад, слухаючи виступ одного «регіонала» у Верховній Раді, де той вирішив читати «з листа» українською, але навіть цього зробити не зміг, один мій знайомий, абсолютно російськомовний, який повернувся додому з Росії до України, сміявся до сліз і розповідав, що він протягом місяця навчив свого російськомовного папугу говорити українською. Цей диво-папуга, тільки-но вмикають телевізор, де рояться чергові «політологи», починає кланятися і чітко вимовляти українською: «от брешуть!» Так ось цей колишній російський громадянин запитує в мене російською, якщо папугу можна за місяць навчити української мови, то який інтелектуальний рівень у людей, які не можуть цього зробити фізично і демонструють це на всю країну. Тут і не хочеш бути націоналістом, а станеш. Горе, та й годі, як казали моя бабуся. Ось через «професійний» рівень керівництва економікою таких «мудрагелів» цього комуністично-олігархічного уряду і зростають щоденно ціни. Чи не так?

Українська нація і Україна в ХХІ столітті цілком об’єктивно приречені на успіх. Пам’ятаєте, шановні панове, як десь у 1992 — 1994 роках всі газети кричали: рівень розкрадання держави такий, що через рік-два все розкрадуть і нарешті заспокояться. Ось уже сімнадцятий рік пішов, рівень розкрадання держави незрівнянно зріс, але кінця йому все ще не видно. Олігархічна «ложка» навіть ще не шкрябає по дну. Це тому, що Україна володіє практично всіма наявними у світі ресурсами у величезній кількості, а до освоєння найбільших у світі родовищ нафти і газу на шельфі Чорного моря ще й не приступали. Та тут сотні років можна все розтягувати і розкрадати, все одно правнукам щось залишиться. Якщо ж припинити розкрадання, то ми протягом кількох років станемо найбагатшою державою Європи.

Кілька років тому до України з офіційним візитом прибув Президент США Біл Клінтон. У Києві він збентежив місцевий бомонд повідомленням, що українці — найдавніша нація світу. Хтось пересмикнув плечима, хтось іронічно посміхнувся, а один дебільний академік «від археології» процідив крізь зуби: «Украина — родина слонов». Виявляється, це цілком науково обгрунтоване твердження. Лише в українців людська істота позначається словом жіночого роду. Людина — вона. У всіх інших великих і малих народів людина — не жінка, а чоловік. Історикам відомо, що людство починало свою історію з матріархату, а потім уже перейшло до патріархату. Символ України і знаменитої найдавнішої Трипільської цивілізації — фігурка жінки, а пізніше — Божа матір. У всьому іншому світі символом нації — фалос. В Японії їх (нефритових, теракотових, золотих та ін.) так само часто викопують із землі, як у Київській чи Черкаській областях жіночих глиняних статуеток.

З історії відомо, що стародавні нації відроджуються з частотою понад 1 000 років. ХХІ століття якраз і є століттям України. Уже зараз стає очевидним, що лише Україна здатна, об’єднавши всі етнічні українські землі і мобілізувавши понад 20-мільйонну діаспору, протистояти неминучій китайській та індійській експансії в Європу. Те, що відбувається нині у Франції, неминуче пошириться на всю Європу. І тоді Україна вкотре стане запорукою відродження європейської цивілізації.

Петро Масляк
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com