Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НАСТУП НА БІБЛІОТЕКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В МОСКВІ ТРИВАЄ

Як стало відомо українській громадськості, здійснено чергову спробу зруйнувати діяльність Бібліотеки української літератури в Москві.

Незаконно та безпідставно звільнено одного з її засновників (ще наприкінці 1980-х років), заступника голови Об’єднання українців Росії, голову Товариства шанувальників української книги, завідувача відділу російської україніки Юрія Кононенка, який є одним з найстарших та найпрофесійніших її працівників, автором книги про історію бібліотеки.

Прикметно, що все це заподіяла директор бібліотеки Н. Шаріна, людина, яка не знає ані української мови, ані української культури.

Звільнення Ю.Коно­ненка — як і попередні звільнення, нібито за власним бажанням, ще семи працівників-українців — на нашу думку, однозначно свідчить про задум повної руйнації Бібліотеки, створюваної протягом двох десятиліть колективом її співробітників, читачів, російської та української громадськості. Свідченням цього також є поступове розмивання профілю діяльності установи, прийом на работу осіб, які також не знають української мови та культури.

 Не зрозуміло, хто зацікавлений у створенні напруження та громадського збурення довкола бібліотеки, покликаної слугувати справі поширення знань, порозуміння та міжнаціональної злагоди.

Регіональна громадська організація «Українці Москви» закликає державні органи, громадськість, діячів науки та культури, всіх небайдужих усіма можливими способами сприяти нормалізації ситуації, розгляду на належному рівні всіх обставин, пов’язаних з деструктивними діями щодо бібліотеки.

Додається також лист працівників Бібліотеки меру Москви Ю.Лужкову, який потрапив у наше розпорядження.

Прес-служба регіональної громадської організації
«Українці Москви»

10 жовтня 2007 р. 

 

Мэру г. Москвы
Лужкову Ю.М.

Уважаемый Юрий Михайлович!

Мы, сотрудники Государственного учреждения культуры г. Москвы «Библиотека украинской литературы», крайне встревожены очередной попыткой постепенного размывания профиля нашего учреждения, как он обозначен в постановлении Правительства г. Москвы о создании библиотеки. В данном случае речь идет о ничем не обоснованном и незаконном отказе директора библиотеки Н.Г.Шариной продлить контракт с Ю.Г.Кононенко, заведующим отделом российской украиники — фактическим организатором БУЛ на стадии ее общественного формирования в конце 1980-х годов, активным участником процесса ее становления и развития в 1990–2000 гг.

Ю.Г. Кононенко не имел ни одного дисциплинарного взыскания за весь период работы в библиотеке, неоднократно поощрялся и в течение длительного времени получает стопроцентную надбавку к заработной плате за безукоризненную работу.

Увольнение столь много сделавшего для библиотеки и успешно работающего старейшего ее квалифицированного сотрудника, наряду с вынужденным уходом из библиотеки ранее других специалистов, в совершенстве знающих украинский язык, литературу и культуру, ставит под угрозу дальнейшее существование уникального учреждения культуры и служит поводом для внесения излишнего раздражения и недовольства в читательскую среду, провоцирует нежелательные настроения в среде украинской общественности г. Москвы и России.

Просим оградить библиотеку от очередных потрясений и дать ее коллективу в спокойной, творческой атмосфере выполнять возложенные на него обязанности.

Просим сохранить за Ю.Г. Кононенко возможность продолжения его трудовой деятельности в библиотеке в качестве заведующего отделом российской украиники.   

Сотрудники библиотеки: заместитель директора В.Г. Крикуненко, главный библиотекарь Е.В. Мальцева, библиотекари

В.В. Сидорова,
А.М. Голубков,
С.А. Мурашов

5 октября 2007 г.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com