Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Захистіть гімназію!

ЗВЕРНЕННЯ
учасників спільних зборів трудового та батьківського колективів Стрийської гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького Львівської області

Президенту України
п. Віктору Ющенко

Прем’єр-міністру України
п. Віктору Януковичу

Голові Львівської обласноїдержавної адміністрації
п. Петру Олійнику
Міському голові м. Стрия
п. Роману Шрамов’яту

Засобам ЗМІ

Звертаємося до Вас з вимогою негайно припинити переслідування колективу «Рідної школи» при Стрийській гімназії ім. митрополита А.Шептицького міським відділом освіти. Організував це переслідування міський голова Роман Шрамов’ята, який намагається будь-що ліквідувати школу (255 учнів, 32 вчителя), аби приватизувати її приміщення в центрі міста. Тільки після особистого втручання голови ЛОДА Петра Олійника учні змогли 3 вересня 2007 року сісти за парти. Проте 7 вересня начальник міськво М.Мазур не затвердив тарифікацію і штатний розпис гімназії. Замість цього бухгалтерія міськво рахує учнів «по головах» та кількість гачків у гардеробі (вперше за 16 років). Скорочується дві посади кухарів (тобто закривається їдальня гімназії), посада медсестри , одна посада гардеробника, п’ять посад двірника.

Повністю ліквідовано всі післяобідні студії — живопису, дизайну, театральна, народних ремесел, хореографії, хорового співу. Для їх збереження батькам запропоновано доплачувати по 90 — 100 грн щомісяця. Хоча «Рідну школу» повністю утримують (крім енергоносіїв) власним коштом батьки. Міський відділ запропонував учням безплатний обід на 1 грн 70 коп. — і це за нинішніх цін на продукти харчування.       

Також немає можливості заповнити чотири вакансії вчителів через не підписану міськво тарифікацію. І хоча колектив гімназії добре підготувався до початку нового навчального року, про що свідчить акт приймання, підписаний міською СЕС та пожежним наглядом, на засіданні міськвиконкому приймається негативне рішення, направлене на звільнення директора Я.Турянського з його посади, який законним, правовим шляхом захистив «Рідну школу» від лікві­дації.       

Не береться до уваги, що Я.Турянський 1991 року відродив Стрийської гімназію, 1992-го відкрив при гімназії «Рідну школу», нагороджений численними грамотами всіх рівнів, знаком «Відмінник освіти України», представлений ЛОДА до присвоєння звання «Заслужений працівник освіти України», що він єдиний з шкільних директорів міста має наукове звання «Магістр управління» і вже 15 років є президентом Асоціації «Відроджені гімназії України”.

Після оголошення йо­му двох незаконних доган 5 липня 2007 року він потрапив до міської лікарні з передінфарктним станом.    

А 10 вересня 2007 року міськво збирається вручити йому наказ на звільнення. При цьому повністю ігнорується рішення щорічної конференції гімназії від 7 червня 2007 року про високе визнання його діяльності.           

Тому, виходячи з наведених вище фактів зловживання службовим становищем начальника міськво М.Мазура, вимагаємо його негайного звільнення і притягнення до дисциплінарної відповідальності міського голови Р.Шрамов’ята.          

Також попереджаємо, що не визнаємо законним наказ на призначення нового директора і будемо пікетувати міськраду.           У разі подальшого переслідування директора гімназії, вчителів і обслуговуючого персоналу міським головою і міськво розпочнемо страйк з 24 вересня 2007 року. 

Ми не визнаємо наказ на звільнення директора гімназії ім. А.Шептицького Я.Турянського до вирішення цього питання в судовому порядку.          

Звернення прийнято одноголосно спільними зборами трудового і батьківського колективів 7 вересня 2007 року.   

Голова Ради гімназії С.Замора,
Голова Шкільної ради «Рідної школи» О.Шмілик,
Відповідальний секретар О.Ярошко

Підписи: (всього 35 чоловік)

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com