Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У «тіні» не так спекотно…

Міністерство економіки підрахувало, що близько 39% усієї вартості товарів і послуг, зроблених в Україні, припадає на тіньовий сектор економіки. До такого висновку відомство прийшло після перегляду методики розрахунку реального валового внутрішнього продукту (ВВП). Відповідно до звіту інституту, 2007 року реальний ВВП становив 1135,5 млрд грн, з яких у тіні нині є 443,1 млрд грн.

На думку експертів, ці дані більше відповідають реальній ситуації. «Вочевидь, цифри, які раніше називало Мінекономіки, суттєво занижено»,— зазначає заступник директора центру «CASE-Україна» Віталій Ваврищук. «Мінекономіки було некомфортно повідомляти низькі показники, тоді як розрахунки експертів вказують на частку тіньового ВВП у розмірі від 35 до 50%»,— погоджується експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Євгенія Ахтирко.

Тим часом фахівці сумніваються, що Кабінет Міністрів піде на зниження відрахувань з фонду заробітної плати. «Попри те, що ці відрахування великі, вони співвідносяться з відрахуваннями в інших країнах Європи,— говорить пан Ваврищук.— Уряд не піде на це через старіння населення». На його думку, більш високі показники для Мінекономіки — це додатковий аргумент на користь амністії капіталу, що передбачає проект нового Податкового кодексу.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com