Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Коли хочемо – можемо

Конституційний Суд ска­сував положення закону про державний бюджет, які стосувалися призупинення на 2007 рік виплати пільг, компенсацій і гарантій для населення.

Таке рішення було ухвалено за конституційним поданням 46 депутатів про відповідність Конституції низки положень закону про Держбюджет на 2007 рік щодо соціальних гарантій громадян.

Як повідомив під час оприлюднення рішення голова КС Андрій Стрижак, проаналізувавши подання, КС дійшов висновку, що низка зазначених вище статей закону про держбюджет не відповідає ст. 1 Конституції, де сказано, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціально-правовою державою.

Він наголосив, що, відповідно до Конституції, соціальні права і гарантії населення не можуть обмежуватися, а закон про держбюджет не може скасовувати чи зупиняти положення інших законів.

Тому КС постановив, що Верховна Рада не мала повноважень при ухваленні держбюджету зупиняти дію інших законів, зокрема й щодо надання пільг, гарантій і компенсацій для громадян. Зокрема, КС визнав неконституційним призупинення дії Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту», а також «Про жертв нацистських досліджень», що передбачають виплати щорічної разової допомоги.

Раніше 46 депутатів звернулися до КС з клопотанням розглянути питання про відповідність Конституції положень низки статей закону про держбюджет–2007 від 19 грудня 2006 року з наступними змінами. Цими положеннями Закону припинено дію положень інших законів про надання пільг, компенсацій і гарантій окремим категоріям громадян і змінено або встановлено нові підстави й умови їхнього надання.

За повідомленням інтернет-видання «Українськоа правда»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com