Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Геть! Сказав Жеваго росіянам

Верховний Суд своїми рішеннями від 27 червня та 4 липня 2007 року залишив чинним рішення Печерського суду м. Києва, згідно з яким власником 35% акцій Одесаобл­енерго є компанія FS Trading. Цю компанію пов’язують з ім’ям Костянтина Жеваго.

Що дає рішення суду панові Жеваго? Передусім право консолідувати більш як 50% акцій компанії та змінити лояльне VS Energy керівництво.

Нагадаємо, що 20 вересня 2001 року Старокиївський районний суд за позовом компанії Overcon Enterprises Ltd, близької до VS Energy, визнав договір купівлі-продажу 35% акцій Одесаобленерго між Фондом держмайна та FS Trading нечинним. Це дало змогу структурам VS Energy укласти з ФДМ новий договір купівлі-продажу, сконцентрувавши 65,77% акцій Одесаобл­енерго. На початку цього року FS Trading звернулася до Печерського суду з проханням передивитися це рішення у зв’язку з новими обставинами. 16 лютого Печерський суд скасував рішення старокиївського суду.

В VS Energy заявили, що не вважають постанову Верховного Суду свідченням права власності FS Trading на 35% акцій компанії.

ВАТ Одесаобленерго — компанія, яка забезпечує електроенергією споживачів Одеської області та прикордонних районів Молдови. Її дохід торік становив $201 млн, чистий прибуток — $2,7 млн. За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку, на січень 2007 року 25%+1 акція Одесаобленерго належали Фонду держмайна (ФДМ) і перебували під управлінням НАК Енергетична компанія України. 65,77% акцій через офшорні компанії контролюються VSE депутата держдуми Росії Олександра Бабакова, президента московського футбольного клубу ЦСКА Євгена Гінера, підприємців Михайла Воєводіна та Сергія Шаповалова.

За повідомленнями інтернет-видань

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com