Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Таємниці в небі

Багатьох людей на Заході дуже цікавить питання надзвичайно таємних авіаційно-космічних програм «Аврора». Вона і нині залишається загадкою для багатьох. Недавно журналістам вдалося взяти інтерв’ю у генерала Мюлнера, який багато років займався «темними програмами» для Військово-повітряних сил США.

Звичайно, генерал майже на всі запитання про гіперзвуковий літак, заміну розвідувальних літаків U-2 та SR-71 та про новий ударний літак дав негативну відповідь. Нема жодних «темних програм», але є «випробовувальні або демонстраційні програми». Потім генерал доповнив, що вони «не оперативні і їх замало».

Журналісти захотіли дізнатися, що ж то за програми, бо генерал мав про що розповісти. З 1970-го до 1980 року він займався такими цілком таємними речами, як літак-невидимка F-117 «Нічний яструб». І в ті роки журналісти запитували про існування винищувача-невидимки, бо чутки про нього ходили не один рік. І тоді генерали відповідали, що в США нема винищувача-невидимки, а ось у Радянському Союзі він уже є. Генерали журналістів не обманювали — винищувача-невидимки у США справді не було, а був літак-невидимка іншого типу — штурмовик. Але ж про штурмовика ніхто не питав, тому ніхто і не відповідав!

Генерала запитали, чо-му існує така завіса таємничості навколо цих питань, якщо уже давно нема основного ворога — Радянського Союзу. Мюлнер відповів, що це робиться з двох причин. Перша — завжди потрібно мати «сюрприз» у регіональних конфліктах, яких ще дуже багато. Друга — треба зберегти в таємниці нові, дуже чутливі технології, які є великим стрибком вперед. Цією відповіддю генерал фактично підтвердив існування не тільки однієї «Аврори».

Наприкінці 80-х — початку 90-х років дуже багато очевидців спостерігали в небі над південно-західною частиною США загадкові літальні апарати. Серед журналістів існує думка, що «Аврора» була не одна, тоді літали й інші гіперзвукові апарати.

Не тільки журналісти цікавляться цими питаннями. Ден Рорбахер, який у республіканській партії займається питаннями авіації та космонавтики, направив президенту Клін-тону офіційне запитання про існування «темних програм», щоб уникнути паралельного фінансування двох однакових програм — Х-33 з «ясного світу» та таємної програми зі «світу пітьми». Рорбахер за президента Рейгана працював у Білому домі. У той час на фінансування програм «світу пітьми» щороку виділялося 40 мільярдів доларів для дослідження з цивільного «Національного повітряно-космічного літака». Цей літак, мабуть, служив прикриттям для інших, більш реальних програм. Генерал Мюлнер заперечує, що «Національний повітряно-космічний літак» був тільки ширмою. За його ствердженням програма закінчилася невдачею через відсутність надійних двигунів.

Генерала запитали, чи могли США побудувати гіперзвуковий літак-розвідник? Він відповів, що така можливість у США була.

Журналісти звернулися із запитаннями до Джека Гордона, керівника таємного заводу «Скунк Воркз» фірми Локхід-Мартін. Він розповів, що завод працює над двадцятьма таємними проектами, однак тільки про 10 або 11 має право розповісти деякі незначні деталі. Він підтвердив, що роботи провадяться над вдосконаленням штурмовика F-117, ударним літаком далекої дії, військово-транспортним літаком для спеціальних операцій та іншими проектами.

Отже, дослідження тривають і в наступні роки на нас чекають нові відкриття в галузі авіації та космонавтики.

Володимир Репало
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com