Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Міжнародному товариству вищої освіти — бути!

Проф. Г.Щокіну

Шановний професоре Щокін, Міжнародна асоціація університетів (МАУ) відзначила початок 2006-2007 навчального року. Сподіваюся, що Вам як одному із членів Асоціації будуть цікавими важливі зміни, які ми впроваджуємо протягом цього року, та деякі новини, зазначені нижче, що є результатом стратегічного планового виконання, прийнятого адміністративним комітетом Асоціації.

Першу зміну вже втілено. Президент та адміністративний комітет МАУ погодилися на новий девіз, який краще виражає цілі Асоціації. МАУ: ЗА ЗАГАЛЬНУ ВИЩУ ОСВІТУ У ВСЬОМУ СВІТІ — що є правдивим виявом прихильності МАУ, відображає і долає відмінності інститутів вищої освіти у всьому світі. Девіз також засвідчує бажання сприяти вивченню, яке підтримує суспільство, цінує співпрацю та солідарність серед його членів.

Подальше вираження прихильності МАУ побудувати «товариство» вищої освіти — це вибір тематичних блоків та тем конференцій, які Асоціація буде проводити в майбутньому.

Серед нових та додаткових підходів я б вказав на нове завдання МАУ, яке сприяє ДОСТУПНОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ. За це завдання енергійно взялися навесні цього року і провели початкову зустріч в Порто, Португалія.

Його дорученням є роз­гляд та визначення, як МАУ повинна спрямовувати зусилля на доступність, пов’язану з власним випуском плану роботи. Це буде темою міжнародної конференції МАУ у 2007 році, яка проводитиметься в листопаді. По-друге, наша зацікавленість НЕСХОЖІСТЮ ЗАВДАНЬ від­ображається в темі конференції 2007 року, за сприяння Програми міжнародного управління вищою освітою (ПМУВО) Комісії з рівних можливостей та Дублінського інституту технологій, Асоціація долучається до спонсорства Міжнародної конференції, яка відбуватиметься з 25 до 27 червня 2007 року у Дубліні.

Ця конференція — один із декількох заходів, який МАУ проводить щороку. Серед майбутніх кон­ференцій і зустрічей, де ми Вас чи Ваших колег зможемо побачити:

— 2006 Міжнародна конференція з інтернаціо­налізації, жовтень 2006, Бейджін, Китай

— Президентський симпозіум МАУ з автономності інститутів, грудень 2006 Чань Май, Таїланд

— Семінар «Вища освіта та дослідницька діяль­ність», що сприяє внеску в досягнення наукових ці­лей, січень 2007, Мапуто, Мозамбік.

Для членів організації МАУ масштабно планується друга загальна зустріч асоціацій на початок 2007 року. Сподіваємося орга­нізувати зустріч в Парижі, Франція, та зосередитися на якості закордонної дія­льності.

Нарешті, Програма всебічних публікацій МАУ — включаючи основний довідник, вчений журнал та монографії, інформаційний бюлетень та е-mail бюлетень — і далі безплатна для всіх членів Асоціації. З 2005 року доповідь глобального огляду МАУ «Інтернаціоналізація Вищої Освіти: Нові Напрями, Нові Виклики» буде доступною. Члени МАУ можуть купити її зі знижкою.

Ми щиро сподіваємося на Ваше схвалення прийнятих рішень та встановлених напрямів. Ваша підтримка обов’язкова для успіху нашої програми. Я була б вдячна за будь-який коментар чи питання, які б Вас зацікавили. З наближенням наступної Загальної конференції МАУ, липень 2008 року, ми розраховуємо на вашу активну участь у роботі Асоціації.

Щиро ваша
Єва Егрон-Полак,
Виконавчий директор
Генерального секретаря
Міжнародної асоціації університетів

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com