Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Корупційна трійця

На офіційному інтернет-сайті Міністерства освіти і науки України продовжується розповсюдження образливої і наклепницької інформації щодо діяльності Міжрегіональної Академії управління персоналом. Інформація подається в стилі В.Рабиновича, а автор її переховується за редакційними шторками.

Судіть самі про рівень інтелекту, об’єктивності і обгрунтованості дій міністерських чиновників: «на тихому плесі МАУПівського болота»; «свідомо створювати таку кількість грубих порушень і при цьому робити вигляд власної святості та гидити всіх навколо, хто чесно, відверто і прямо (чи бува не Ніколаєнко зі Степком і Шинкаруком?) говорить правду і приймає рішення, продиктовані законодавством».

Якщо це чесна і правдива позиція МОН, то чому при відсутності перевірок відокремлених структурних підрозділів МАУП прийнято рішення про анулювання ліцензії 26 ВСП Академії. Недороблена довідка багаточисленної комісії МОН, яка перевіряла лист-вимогу про видачу дипломів випускникам Академії, не давала такого права.

А чи є чесною і правдивою позиція МОН, яке понад місяць не направляє Академії копію наказу від 06.10.06 і копію рішення ДАК, хоча зобов’язане це було зробити в п’ятиденний термін з дня видання наказу.

У той же час В.Шинкарук терміново розсилає копію цього наказу у всі області, вимагає його широкого оприлюднення, хоча закон передбачає процедуру оскарження, яка повністю ігнорується міністерством, яке все робить для того, щоб позбавити Академію можливості своєчасно оскаржити цей незаконний документ.

А як пояснити дзвінки з погрозами С.Ніколаєнка міським головам і головам державних адміністрацій, які «насмілилися» стати на захист Академії, її студентів і викладачів?

А як бути із думкою Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва України і Національної служби посередництва і примирення, які вважають дії С.Ніколаєнка незаконними?

Про все це знає і МОН і С.Ніколаєнко, і М.Степко, і В.Шинкарук. Але, засліплені ненавистю до першого в Україні недержавного ВНЗ, вони продовжують збирати врожай «думок» наближених до міні-стерства і обласканих ним діячів.

Так, на веб-сайті МОН у п’ятницю, 3 листопада ц.р. з’явилася інформація президента університету «Україна» П.Таланчука, який явно з голосу С.М. Ніколаєнка став розказувати про порушення, «які допускалися в цьому ВНЗ», маючи на увазі МАУП, зо-крема про зарахування за скороченим терміном (2,9 року) для підготовки бакалаврів на базі диплому молодшого спеціаліста і ще про деякі «факти», які сам не бачив, але довіряє своєму високопоставленому патрону. Це дає йому право судити про те, що в «МАУП повністю ігнорувалося чинне законодавство».

І це говорить людина, в навчальному закладі якого продукують бакалаврів-правознавців на базі молодшого спеціаліста лише за 12 місяців заочної підготовки (а не 2,9 року як в МАУП). Філії цього ВНЗ розташовані у половині райцентрів України (більшість з яких не ліцензовано). МАУП таких «філій» ніколи не мала, а ті, що не відповідали її вимогам (7 підрозділів), вона закрила самостійно і повідомила про це МОН.

В чому причина такої «взаємної любові» С.Ні-колаєнка, М.Степка і П.Таланчука? «Славна» мініс-терська діяльність, яка їх об’єднала, чи спільні полювання, які вони полюбляють і під час яких обговорюються важливі освітянські проблеми? Чи не є об’єктом такого полювання саме МАУП?

На цьому ж сайті «засвітився» ще один міні-стерський заступник-ректор «Європейського» університету І.Тимошенко. Саме Іван Іванович, великий фахівець з історії КПРС, на нараді Асоціації недержавних закладів освіти, яку він за сумісництвом очолює, ставши «великим фахівцем у сфері освіти», пропонував ректорам недержавних ВНЗ здійснювати диверсифікацію діяльності і створювати власні цехи з виробництва ковбаси. Нині, за деякою інформацією, правоохоронні органи перевіряють його скаргу про те, що С.Ніколаєнко вимагає занадто великі кошти за сприяння в освітній діяльності. Чи не на грунті «взаємовигідного благодійництва» подружилися Іван Іванович з Станіславом Миколайовичем.

І.Тимошенко, який не зміг захистити ВНЗ, які входять до його Асоціації, від нападок С.Ніколаєнка (цю функцію взяли на себе МАУП і Конфедерація недержавних вищих закладів освіти — і таки захистили, примусивши С.Ніколаєнка не змінювати організаційно-правову форму недержавних ВНЗ), бідкається від імені всієї української спільноти про долю випускників МАУП?

Чи не тому П.Таланчука і І.Тимошенка хвилює доля студентів МАУП, що в проекті рішення ДАК від 26.09.06 передбачалося передати саме їхньому ВНЗ студентів 26 відокремлених структурних підрозділів МАУП?

Переконані, що українська спільнота самостійно, без Таланчука, Тимошенка і Ніколаєнка розбереться хто має рацію, а хто ні, і не клюне на гачок, який закидають їй самозвані захисники найневдалішого міністра освіти за всю історію української незалежності.

Як ми зазначили, правоохоронні органи перевіряють «взаємовигідні стосунки» Тимошенка і Ніколаєнка. Сподіваємося, вони виведуть на чисту воду тих, хто прикидається чесним і правдивим борцем за «якісну освіту». Не виключено, що корупційні зв’язки з С.Ніколаєнком має і П.Таланчук, про що повідомлялося в пресі, який веде очевидну для багатьох і «невидиму» для міністерства протизаконну діяльність.

Думаємо, що про справжню «діяльність» «корупційної трійці» невдовзі стане відомо широкій українській громадськості, і тоді всім стане зрозуміло, хто є хто в українській освіті.

Вл. інф.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com