Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ALMA-MATER ПОТРЕБУЄ ЗАХИСТУ

Упродовж останніх двох років діяльності Міжрегіональної Академії управління персоналом всіляко перешкоджає Міністерство освіти і науки України.

Здебільшого засоби, які використовує міністерство, не є правовими, що підтверджено рішеннями судів різних інстанцій. Зазначимо, що протягом 17 років Академія готує висококваліфікованих спеціалістів для різних галузей. У МАУП працюють високопрофесійні викладачі, які дають студентам якісну освіту і виховують з них патріотів України.

Як зазначено у заяві Президії Національної Ради Української Консервативної партії, Міністерство освіти і науки України «…допускає системні порушення в частині використання бюджетних коштів, які не виправляються, а навпаки, продовжують накопичуватися. Непрофесійне, некомпетентне та вкрай неналежне виконання службових обов’язків С.Ніколаєнком призвело, за висновками Рахункової палати України, до непрозорого планування бюджетних коштів та порушення вимог чинного законодавства. В освітянській галузі під керівництвом Ніколаєнка квітне хабарництво, корупція, клановість, безвідповідаль­ність та відбувається руйнація української освіти. Виходячи з викладеного вище, Президія Національної Ради УКП звертається до прем’єр-міністра України з проханням відставки міністра Ніколаєнка та просить Генерального прокурора України провести необхідні слідчі дії стосовно його роботи на посаді міністра освіти і науки».

На хиби в роботі міністра освіти і науки вказує Київське бюро з прав людини. «За повідомленнями багатьох засобів інформації, громадських організацій і установ, міністр освіти і науки С.Ніколаєнко останні два роки веде неоголошену війну із системою недержавних вищих навчальних закладів, які є однією з головних структур громадянського суспільства, без якого неможливий демократичний розвиток країни.

Особливо ненависть, це видно з багатьох повідомлень, С.Ніколаєнко проявляє до Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП).

Останнім часом С.Ніколаєнко намагається через незаконні перевірки лі­квідувати цей ВНЗ та його структурні підрозділи.

Ми просимо уважно розібратися у незаконних діях Міносвіти та його керівника і припинити нападки на недержавну систему освіти, Міжрегіональну Академію управління персоналом і звільнити С.Ніколаєнка із займаної ним посади».

До цих вимог приєднуються викладачі МАУП. Наведемо деякі фрагменти зі звернень викладацького колективу Академії.

Доцент кафедри прикладної математики та програмування МАУП Т.Дудка засвідчує глибоку стурбованість довготривалою і складною ситуацією, що склалася навколо Академії. Звертаючи увагу на те, що в МАУП постійно впроваджуються в навчальний процес інноваційні технології (деяких немає у державних ВНЗ, наприклад — Телеуніверситету), викладачі кафедри сподіваються, що втручання прем’єр-міністра «і розгляд проблеми змусять МОН України зробити кроки до вирішення питання на користь нашого навчального закладу».

У своєму листі до Віктора Януковича викладач МАУП зазначає, що останнім часом доводиться констатувати суттєве посилення адміністративного тиску на Академію. Деструктивна, дискримінаційна політика керівництва Міністерства освіти і науки України, спрямована на цькування МАУП, викликають протест викладачів і студентів Академії, громадян України та закордонних представників вищої школи».

На небезпечність дій Міністерства освіти і науки вказує головний фахівець з виховної роботи В.Заїка, який обурений, що постійні перевірки МОН «перешкоджають навчаль­ній діяльності, ставлять під сумнів якість роботи професорсько-викладацького, адміністративного складу Академії».

Кандидат історичних наук Н.Чайка, звертаючись до Віктора Януковича, зазначає: «Можливо, в роботі цього навчального закладу є вади, однак хто матиме позитивні результати у разі закриття закладу? Питання політичного характеру. Саме тому прошу Вашого особистого сприяння у подальшій роботі цього навчального закладу».

На захист альма-матер стали й студенти. Голова студентської ради Українсько-Російського інституту менеджменту та бізнесу імені Богдана Хмельницького Анна Труфан зазначає, що в МАУП, як де інде, реалізується демократичне студентське самоуправління: «Нині до системи демократичних орга­нів студентського самоуправління входить Студентська рада Академії зі студрадами інститутів. Ці органи студентського самоврядування активно діють в керуванні інститутами, залучають студентів до вирішення важливих навчальних, наукових та соціальних питань, займаються організацією дозвілля, духовним і спортивним розвитком. Про активізацію студентського життя в Академії свідчить заснування молодіжних випусків газет в кожному інституті, які готують лише самі студенти, що дає можливість висловити власну думку з будь-якої проблеми».

Усі звернення до високопосадовців можуть бути зведені до однієї вимоги: припинити переслідування МАУП Міністерством освіти і науки і надати можливість студентам отримати якісну освіту, а викладачам — реалізувати свій професіоналізм.

Вероніка СОБКО

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com