Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

УКРАЇНА ЯК НАЙБІЛЬША НЕСПОДІВАНКА

Від подій рівня фінального турніру чемпіонату світу з футболу завжди очікують чогось нового—відкриттів, звершень, сюрпризів, сенсацій, зірок. Нинішній чемпіонат, що вже вийшов на фінішну пряму на полях Німеччини, наразі нічим особливим у цьому сенсі не відзначився. Сенсації та несподіванки переважно мали локальний характер.

Проаналізуймо для початку переможців у групах. З шістнадцяти команд, які потрапили до 1/8 фіналу, тільки дві можна вважати сюрпризом чемпіонату — Еквадор і Гану. До того ж їхні успіхи стали наслідком несподівано провальних виступів представників Східної Європи. У групі «А» Еквадор ще у першому турі переграв Польщу 2:0. Як виявилося, ця зустріч стала вирішальною в розподілі путівок до наступного раунду змагань. її, посівши друге місце в групі, виборов Еквадор. Перше цілком прогнозовано виявилося за німцями.

Також цілком передбачуваним був розподіл місць у групі «В»: перше — Англія, друге — Швеція. Очікувана «група смерті» «С» через провальний виступ команди Сербії і Чорногорії не виправдала такої назви. Непогану гру показав африканський дебютант Кот-Д’Івуар, проте відібрати очок у лідерів не зміг. Традиційно передбачуваними виявилися Аргентина і Голландія. Так само, як і Португалія та Мексика у групі «D»

Друга сенсація вихідців у плей-офф припала на групу «Е». Тут знову ключовим став невдалий виступ чехів, які, зокрема, поступилися у другому турі команді Гани 0:2 і відтак путівкою до 1/8 фіналу.

У групі «F» перемога Бразилії стала цілком сподіваною для переважної більшості футбольної громадськості. Та й друге місце сильної Авст-ралії несподіванкою не назвеш. Інша справа, що поза 1/8 залишилася Хорватія. В очній зустрічі заключного туру вона не змогла здобути потрібної перемоги над австралійцями, зігравши внічию 2:2.

Розподіл місць у групі «G» можна назвати несподіваним тільки утому сенсі, що Швей-царія посіла перше місце, Франція —друге, а не навпаки. (Сама винна —отримала в суперники по 1/8 фіналу Іспанію). Для чемпіонату, який проходить не на полях Кореї, яка фінішувала в групі третьою, це цілком нормальний розклад.

Так само — попри наші вболівання, розчарування і нервування — цілком прогнозованим виявився остаточний розподіл місцьу групі «Н». Іспанія — перша, Україна — друга, Туніс —третій.

Зустрічі 1/8 фіналу також особливих несподіванок не принесли. У шести поєдинках, підсумки яких відомі (зустрічі Бразилія — Гана та Іспанія — Франція відбувалися, коли цей номер готувався до друку) перемоги святкували п’ять команд, що посіли перші місця в групах. Шостий випадок— найприємніший для нас. Збірна України у чверть-фіналі. Щоправда, якщо абстрагуватися від місць у групах, Швейцарію не назвеш фаворитом щодо нашої команди. Радше — навпаки. Хоча сам по собі вихід України до чвертьфіналу наразі став найбільшою сенсацією чемпіонату. Що ж до інших підсумків 1/8 фіналу, то там простежується тенденція домінування фаворитів. Німеччина перемогла 2:0 Швецію. Мексика дещо попсувала нерви аргентинцям, проте вони все ж вийшли до наступного раунду, поступившись 1:2 у додатковий час. Один гол на матч забезпечив перемогу Англії над Еквадором, Португалії — над Голландією, Італії — над Австралією. Словом, фаворити пройшли далі.

Нині є певні складнощі у визначенні зірок та найкращих гравців у номінаціях. Когось надто яскравого не простежується. Мало хто виправдовує очікувані аванси і сподівання. Радше найкращими назвуть (когось же треба віншувати) тих, хто найкраще себе проявить у вирішальних зустрічах турніру (до них, звісно, «доживуть» не всі). Наразі ж «зірки» не спалахують, а навпаки — згасають або ж травмуються, як чех Ян Колер, англієць Майкл Оуен чи португалець Криштіано Рональде. Хіба що чинний володар «Золотого м’яча» бразилець Рональдиньо намагається підтримувати своє реноме. А такі суперники його збірної, як Японія, дають можливість нагадати про колишню зіркову гру Рональда. Проте вирішальні матчі ще не зіграно.

Сашко ЧЕРВЕНЬ
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com