Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КОМУ НЕ ДО ВПОДОБИ УКРАЇНСЬКІСТЬ МАУПу?

Відкритий лист Президенту України

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звернутися до Вас як до гаранта Конституції нас змушують безвідповідальні заяви та дії міністра освіти і науки України пана С.Ніколаєнка. Ці заяви викликають не тільки занепокоєння у нас, батьків нинішніх студентів та колишніх випускників Придунайського коледжу МАУП, а й обурення. Вони викликані необгрунтованими та неплановими перевірками Міжрегіональної Академії управління персоналом, чутками про закриття окремих підрозділів МАУП та безвідповідальними заявами пана міністра про закриття недержавних ВНЗ, що він їх зробив, зокрема на «5 каналі». Чим заважають пану міністру недержавні ВНЗ? Чому він їх хоче закрити? Чи відповідають такі заяви та дії нашим інтересам? Адже, згідно з Конституцією України, нашими інтересами повинна перейматися Українська держава і, зокрема, міністр освіти і науки.

Діяльність Придунайського коледжу МАУП повною мірою відповідає нашим інтересам. Це єдиний в регіоні ВНЗ, який готує управлінців високого рівня. Навчання в ньому дає змогу отримати рейтингову професію, не виїжджаючи далеко від дому. Наприклад, для нашого прикордонного регіону тут готують фахівців з митного права, актуальною є підготовка менеджерів з огляду на реалізацію проекту українського судноплавного каналу Дунай — Чорне море та наступного економічного піднесення. Не менш важливою для регіону є підготовка соціальних працівників, яку планує розпочати коледж. Варто зазначити, що оплата за навчання значно нижча за аналогічну в Одесі чи Києві та інших ВНЗ — і державної, і недержавної форм власності. Питання вартості навчання є дуже гострим для нас, мешканців депресивного регіону, в якому майже повністю розвалено потужні виробництва і існує проблема отримання добре оплачуваної роботи. Більш важливим у сенсі оплати навчання є те, що, оплативши його, нам не треба більше робити жодних внесків у вигляді хабарів, як те практикується в державних ВНЗ. Студентам Придунайського коледжу МАУП оцінки на іспитах ставлять за знання, а не за окрему плату, як це роблять в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

Підтвердженням високого освітнього рівня, що його забезпечує Придунайський коледж МАУП, є його випускники, які успішно працюють в різних сферах. Серед випускників є мер міста Кілія, працівники правоохоронних органів, судів, митниць, податкової адміністрації. Випускники коледжу успішно працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування, в банківській сфері та бізнесі.

На відміну від інших керівництво коледжу здійснює свою діяльність відкрито та демократично. В коледжі регулярно проводяться дні відкритих дверей, батьківські збори, існує студентське самоуправління, збираються прес-конференції. Тому ми маємо можливість знайомитися з життям коледжу, з перспективами його розвитку. В планах керівництва коледжу — освоєння найновіших освітніх технологій, яке вже опрацьоване МАУПом. Так, завдяки телеуніверситету наші діти зможуть слухати лекції провідних фахівців з Києва чи Харкова, Одеси чи Львова. Впроваджує коледж і таку популярну в Європі технологію, як дистанційне навчання за допомогою мережі інтернет. Вже сьогодні студенти коледжу отримують навчальну літературу на електронних носіях.

Дбає керівництво коледжу і про фахове та творче зростання викладачів і студентів, тому забезпечує їхню участь у Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференціях. Коледж веде велику виховну роботу, дбає про виховання не просто фахівців, а Громадян України. У нашому багатонаціональному регіоні коледж є осередком українства, тут підтримують відродження української культури, традицій, звичаїв, зокрема опікуються відродженням Українського Козацтва, Гетьманом якого ви, пане Президенте, є. Водночас студентів вчать з повагою ставитися до всіх національностей, що населяють край. Дбають і про фізичний розвиток, команди коледжу постійно беруть участь у спортивних змаганнях, виборюючи призові місця та перемагаючи в них. Будує коледж свій сучасний спортивний зал. Загалом існування Придунайського коледжу повністю себе виправдовує, задовольняє наші потреби в отримані повноцінної вищої освіти та фахової підготовки.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Чому саме на такі ВНЗ, як Придунайський коледж МАУП, спрямовані репресії в. о. міністра освіти та науки? Що його не влаштовує в коледжі? Може, те, що на відміну від більшості державних ВНЗ тут немає корупції, а отже, пану міністру нема з чим наполегливо боротися? А може, в тому, що МАУП не робить свого вкладу в ті корупційні потоки, які, за нашим переконанням течуть у міністерство? Чи може, пану міністру не до вподоби українськість МАУПу? Чи може, це помста за активну участь викладачів та студентів МАУПу, зокрема й Придунайського коледжу, в Помаранчевій революції? І нарешті, чиї інтереси захищає пан Ніколаєнко, якщо його дії суперечать нашим інтересам, перешкоджають реалізації конституційного права на освіту?

Відповіді на ці запитання чекаємо від вас, шановний Вікторе Андрійовичу, як від гаранта Конституції. Хочемо сподіватися що ви є дійсним гарантом Конституції України.

З повагою до вас від імені батьків нинішніх студентів та колишні випускники Придунайського коледжу МАУП:

Сергій БОНДАРЧУК,
 батько студента,
Юрій ОСИКА,
батько абітурієнта,
Володимир ГОНЧАРУК,
батько випускника,
Димитров РАДІОН,
випускник

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com