Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

СОЦІАЛІСТИ РОЗПРОДУЮТЬ МАЙНО УКРАЇНИ

19 квітня у Москві голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк та її російський колега Дмитрій Нікітенко підписали дуже дивний протокол про передачу Росії низки об’єктів.

Серед них -- кримський дитячий табор відпочинку «Бригантина», частка дитячого санаторія їм. Крупської в Євпаторії. У право володіння України ж  переходить об’єкт соціальної сфери та майно Національної академії України у майновому комплексі Міжнародного центру астрономічних та медико-екологічних досліджень (Кабардино-Балкарія). У деяких ЗМІ відзначається, що Росія отримала ще деякі об’єкти, а саме – Рівненський цех зв’язку, пансіонат „Долина Роз” та „Зоря” у Криму, дитячі яслі-сад санаторного типу „Рябинка” у Євпаторії. 

Раніш у прес-службі Фонду держмайна відзначали, що країни претендують на знач більшу кількість об’єктів. Наприклад Росія -- на санаторно-реабілітаційний центр для дітей у Євпаторії, бази відпочинку  «Электролуч» у Одеської області та «Волна» -у Донецькій, а також дитячий оздоровчий табор «Северянин» у Запорозькій області.

Україна в свою чергу має намір здобути базу відпочинку „Донські зорі” у Ростовській області та ряд об’єктів НАН України.

Між тим, цей обмін власністю може стати причиною довгих судових розглядів. На ММК ім. Ілліча, що є власником бази відпочинку „Волна”, про можливу передачу взагалі дізналися від журналістів. Зі слів керівника відділу перспективного розвитку цього підприємства Олександра Аліпи, базу „Волна” було куплена улітку 2003 року у Тагонрогського металургійного комбінату. І якщо що, то за справу візьмуться юристу комбінату.

У той самий час з майном Міжнародного центру астрономічних та медико-екологічних досліджень на Кавказі, яке має передати Росія, Україна здобуде цілий віз позивів від  влади Кабардіно-Балкарії. Зі слів заступника Центру медико-екологічних досліджень НАН України Володимира Портніченко, Міністерство майна Кабардіно-Балкарії вже декілька років намагається забрати собі один з об’єктів комплексу на Кавказі. Зараз Кабардіно-Балкарія судиться з НАН України та Російської Академії Наук . 

До речі , сам механізм передачі майна був закріплений в „Угоді між Україною та Російською Федерацією про взаємне визнання прав та регулювання відносин власності” що була підписана 15 січня 1993 року в Москві.

Найбільш цікавими у призмі сьогоденних відносин між Москвою та Києвом є дві статті цієї Угоди. ”Стаття 1:Сторони взаємно  визнають  таким,  що  існує відповідно до їх національного законодавства,  перехід у їх власність майна, у тому числі   фінансових  ресурсів  підприємств,  установ,  організацій, структурних  одиниць  та  підрозділів  підприємств,   установ   та організацій  колишнього союзного підпорядкування,  розташованих на  територіях Сторін,  за  винятком  активів  колишнього  Союзу  РСР, зазначених   у   Договорі   "Про  правонаступництво  у  відношенні зовнішнього державного боргу і активів Союзу  РСР"  від  4  грудня 1991 року”.  „Стаття 4: Сторони взаємно визнають,  що об'єкти соціальної  сфери,  які знаходяться  на  їх  території  (або  відповідні долі участі в цих об'єктах) - санаторії,  санаторії-профілакторії,  будинки та  бази відпочинку, пансіонати, готелі і кемпінги, туристичні бази, дитячі оздоровчі  заклади,  будівництво  яких  здійснювалось  за  рахунок коштів  республіканського  бюджету  іншої Сторони,  а також коштів підприємств  та  організацій   республіканського   та   колишнього союзного підпорядкування, розташованих на території іншої Сторони, є власністю цієї Сторони”.

Оце так. Враховуючи систему взаємовідносин та підпорядкування що існувала у СРСР, вимальовується дуже цікава картина. Сьогодні ми маємо зазіхання Росії на дитячі табори відпочинку, пансіонати. А післязавтра можливий  перехід до російської власності більш вагомих для України об’єктів, що на думку Москви були підпорядковані саме їй. Ось як на приклад компанія „ПрикарпаттяЗахідтранс”, що є дочірнім підприємством Південно-Західного ВАТ трубопровідного транспорту нафтопродуктів (м. Рівне).

І ще один момент.  Деякі об’єкти що були передані Україні вже з 2003 року є ії власністю. У Проекті протоколу між Урядом Російської Федерації та Кабінетом Міністрів України про правове положення (право власності) окремих об’єктів що знаходяться на території Російської Федерації та на території України зазначено:

"Признати право власності України на об’єкти (майно) Національної академії наук України у майновому комплексі Міжнародного центру астрономічних та медико-екологічних досліджень (Кабардіно-Балкарська республіка, Приельбрус)".

Це стосується і славнозвісної „Волни” у Донецької області, що згідно з тим же Проектом протоколу є власністю Росії.

Ось так, розмахом пера вирішується доля нашої суверенності. А як інакше як не замах на суверенність країни можна назвати цю угоду? Як якщо не замах на суверенність можна трактувати передачу у власність іншій країні майна, що знаходиться на території незалежної держави?  Більш того. Такі непродумані рішення, окрім економіко-політичних, матимуть і соціальні наслідки. Адже після передачі згаданих дитячих таборів у власність Росії українські дітлахи фактично втратять можливість лікуватися в цих славетних закладах. Адже якщо і нині для багатьох батьків хворих малят ціна путівки занадто висока, то після передачі таборів Росії доступ їм буде фактично закритий. Ось так товариші соціалісти, які на словах піклуються про соціальний захист українців, насправді просто зраджують їх інтереси.   

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com