Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КЛИЧКИ – ЗДАВАЙТЕСЯ В УКРАЇНСЬКЕ ОТОЧЕННЯ!

У поєдинку в Німецькому Менгеймі Кличку молодшому вистачило семи раундів, щоб арбітр (до речі, земляк суперника) визнав переможцем українця.

Перевага Володимира була такою відчутною, що її не могла заперечити жодна “лічильна комісія” біля рингу. Єдине, на яку допомогу спромігся американський рефері, то це підняти рукавичку українського боксера двома раундами пізніше. Адже ще у п’ятому раунді Кличко “завалив” суперника. Після чого арбітр трохи схитрував, вміло розпочинаючи й завершуючи рахунок. Тобто - не дорахувавши до десяти, вберіг Бірда від швидкої “розправи”.

Утім, головне, що на рингу справедливість все одно перемогла. Хоча для цього Володимирові довелося ще два раунди настійливо “постукати” по голові Бірда, аби його земляку-рефері дійшло, що поєдинок пора завершувати. До того ж так буде краще для самого американця.  Знову здобутий Володимиром після “смуги невдач” пояс налаштовує на оптимістичний лад українських шанувальників Кличків (чого, на жаль, не скажеш про їхні позарингові справи).

Як і більшість українських любителів боксу, я дивився телетрансляцію по каналу “1+1”. Уже не вперше бій з участю Кличків, власне, як і інші боксерські поєдинки, на цьому каналі коментує російськомовний оглядач на прізвище Гендлін. Незрозуміла позиція керівників-ідеологів “плюсів”. Точніше кажучи, вона  добре зрозуміла з позицій імперської ідеології сусідньої Росії. Адже у коментарі цього поєдинку (власне, як і раніше) згаданий коментатор настійливо оминав тему національної належності нашого боксера. Натомість вишукано намагався підлаштувати Володимира Кличка під свою ідеологію. Спочатку в коментарі на одному з найпопулярніших телеканалів України проскакує “наш Повєткін”, коли йдеться про російського боксера. Потім після здобуття Володимиром чемпіонського титулу чуємо “наших полно там” - у контексті переліку володарів поясів та найближчих претендентів на них. Закордонний “коментатор-ідеолог” вибудовує  такий перелік: українець Кличко, білорус Ляхович, росіянин Валуєв, узбек Маскаєв.

Цікаво, на чиї гроші оплачується така “робота” на українському телеканалі? Якщо вони мають українське походження, то очевидною є неадекватність, а точніше, кричуща несправедливість – інші за наш рахунок проводять свою антиукраїнську ідеологію. Якщо ж кошти на залучення російськомовного ідеолога мають закордонне походження, то знову ж виникає логічне запитання щодо ідеологічних позицій та уподобань власників “плюсів”. Загалом резонні запитання свідомого українства можна узагальнити одним риторичним: навіщо нам такі космополітичні транслятори та їхні спонсори?!

Справді, бракує досвіду “молодим недосвідченим” Кличкам, аби навести лад у всьому, що їх оточує. Зробити його максимально українським. Тоді до них прийдуть  перемоги не тільки на боксерському рингу, а й у громадсько-політичному житті. Доки наші найвідоміші брати-боксери не самі створюють собі оточення (організаційно-фінансових можливостей у них на це вочевидь не бракує), а що називається йдуть “на прив’язі” у нинішнього, то автоматично стають заручниками його рівня і здібностей. На рингу це значно менше позначається. Там все одно боксери сам на сам вирішують питання переможця. Зовсім інша ситуація в політиці, де змагаються не сам на сам, а кілька, або ж кілька десятків “бійців”  (видимого й невидимого фронтів). Як на недавніх виборах київського міського голови.

Короля грає свита. Ця формула у передвиборній боротьбі чи не визначальна. Свита “паломників” кандидата Черновецького переважила за кількістю голосів розрізнені тусовки “старого досвідченого” Олександра Омельченка та “молодого недосвідченого” Віталія Кличка. А простіше кажучи, доки двоє українців затято чубилися між собою, хитрий єврей проліз у переможці. Авжеж, тут не боксерський ринг – і правила змагань інші. Зрозуміло, сам на сам Черновецький не переміг би ні Кличка, ні Омельченка, ні ще щонайменше з півдесятка претендентів. Проте принципи виявлення переможців на мерських виборах інші. Навіть не такі, як на президентських. Цю важливу деталь не врахували (чи не захотіли враховувати) ні молоді, ні досвідчені учасники виборчого процесу. Через що у підсумку й залишилися перед розбитим коритом. А тим часом свою годівничку облаштовує інший…

Олександр НАКАЗНЕНКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com