Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НІКОЛАЄНКУ КРАЩЕ ПОРОШОК РЕКЛАМУВАТИ, НІЖ ОСВІТОЮ КЕРУВАТИ

Якщо сам себе не похвалиш, ніхто інший це не зробить. Здається, саме таке гасло взяли на озброєння міністри-соціолісти Баранівський, Луценко та Ніколаєнко.

І дарма, що внаслідок діяльності першого село «реве та стогне», діяльності другого, попри всі його обіцянки, бандюки сидять не в слідчому ізоляторі, а в органах влади, а ідеї третього товариша, який він втілює в життя, завели практично всіх освітян України у ступор. Головне для них покрасуватися перед телекамерами та заявити «з усією відповідальністю» про «неабиякі успіхи» в очолюваних ними сферах. Іноді складається враження, що на цих в.о. міністрів за сумісництвом працюють ті самі люди, які розробляють рекламу миючих засобів чи ще якогось такого товару. Принаймні самі міністри нічого нового українцям не розповідають, обмежуючись загальними фразами. Приміром, як це робить Станіслав Ніколаєнко. Упродовж кількох днів він практично не «вилазив з телеекранів». Приміром, середньостатистичний телеглядач міг заснути під монотонне бубоніння Станіслава Миколайовича під час його виступу на «5-му каналі» і наступного ранку, ледь прокинувшись і вирішивши подивитися новини на «Ері», знову натикався на таке знайоме обличчя. Таке собі дежав’ю. Таку телеактивність Станіслава Миколайовича можна зрозуміти. Адже незабаром формуватиметься новий уряд. І напевно ж таки соціалісти пропонуватимуть залишити на посаді міністра освіти і науки свого однопартійця. Тож і доводиться останньому постійно, неначе тій папузі, повторювати про свої досягнення на цій посаді. Утім, з небес на грішну землю пана Ніколаєнка спустило інтерактивне опитування «5-го каналу». Так ось, практично 90% респондентів зазначили, що за керування Станіславом Миколайовичем галуззю жодних змін на ліпше в освітній галузі не відбулося. А певна частка тих, хто зателефонував до студії, взагалі не чули про якісь реформи. Ймовірно, наступним кроком поки що в.о. міністра буде не зміна принципів роботи його відомства, а знову ж таки бурхлива інформаційна атака про «успіхи на сьогодні й плани на майбутнє».

Утім, дещо Станіслав Ніколаєнко встиг вже зробити. Наприклад, оголосив війну недержавним вищим навчальним закладам. І якщо частина з них практично капітулювала перед міністром-соціалістом, то інша частина, зокрема Міжрегіональна Академія управління персоналом, дає рішучу відсіч незаконним діям Міністерства освіти і науки.

Сам же міністр, окрім застосування сумнозвісного амінресурсу (тобто практично через свого заступника Михайла Степка нацькував відповідний міністерський структурний підрозділ на перевірки регіональних підрозділів МАУП), зайнявся справою, яка явно не в його компетенції. Зокрема нині ледь не все міністерство працює над втіленням в життя ідеї про створення такого собі рейтингу вищих навчальних закладів України. А маразматичність цієї ідеї втому, що, по-перше, рейтинг складатимуть у самому міністерстві. Отже, про об’єктивність говорити годі. Адже зрозуміло, що на перших сходинках будуть ВНЗ, керівництво яких всіляко підтримує міністра Ніколаєнка. Та й він сам заявив, що цей рейтинг буде суб’єктивним, що він певним чином спрямовуватиме абітурієнтів та їхніх батьків на вибір того чи іншого вищого навчального закладу.

А по-друге, в Україні вже 15 років існує рейтинг ВНЗ «Софія Київська», який зарекомендував себе як справді об’єктивне дослідження того, що відбувається в царині вищої освіти. Адже участь у його складанні беруть не чиновники, а незалежні експерти, викладачі та самі студенти. Утім, вочевидь, Станіслав Ніколаєнко через свою «телезіркову хворобу» про це забув. Та не забув про непокірну Міжрегіональну Академію управління персоналом. Через таку заповзятість міністра-соціаліста, мабуть, А доведеться запровадити на шпальтах «Персоналу Плюс» нову рубрику на кшталт «Хроніки атаки на МАУП». Принаймні нині від перманентних заяв Ніколаєнко перейшов до дій. Так, днями інспекція МОНу мала перевіряти кілька регіональних підрозділів МАУП. Зокрема у Кіровограді, Чернігові, Смілі та Умані. І навіть надіслали до МАУП відповідного листа. До того ж, хоч як дивно, — факсом! Мабуть, дуже вже вони заклопотані міністерськими справами,якщо не змогли поштою надіслати оригінал. Утім, про «професіоналізм» цих перевіряльників свідчить той факт, що Уманської філії МАУП взагалі в природі не існує! А в Смілій філіал давно припинив існування. Тож цікаво, що ж пани з міністерства збиратимуться перевіряти? Що ж до Чернігова та Кіровограда, то керівництво цих інститутів має повне право не пускати й на поріг інспек-торів, оскільки чиновники Міносвіти порушили кілька процесуальних норм, пов’язаних з порядком проведення перевірок.

Утім, дивуватися такій безпорадності освітянських чиновників не доводиться. Адже, за словами заступника міністра освіти і науки Михайла Степка, цього року проводитиметься інспекція всіх ВНЗ. Особливу увагу приділятимуть філіалам. Мовляв, до 2010 року Україна повинна відзвітувати перед міжнародними організаціями про те, що зроблено для приєднання до Болонського процесу. Нагадаємо, однією з вимог є зменшення кількості вищих навчальних закладів. Тож таким чином чи варто дивуватися, що перевіряльники ледь на колінах повзатимуть у пошуках порошинки, аби потім у своєму звіті написати про антисанітарію? Тим паче, що таке вже трапляється. Під час перевірки одного з регіональних підрозділів МАУП інспектори просто виконували команду «фас». Зокрема, до «порушень» зарахували відсутність спортзалу (при цьому не взяли уваги, що його орендували в інших організацій), їдальні («не помітивши» кафе, розташовані на території навчального закладу), недостатність навчальних посібників у бібліотеці (хоча знали, що кожному студенту необхідну для навчання літературу МАУП видає на електронних носіях інформації). Які ще «знахідки» виявлять інспектори, можна лише здогадуватися. Про політ їхньої «бурхливої» фантазії ми й надалі повідомлятимемо своїх читачів. 

Більш здивувала позиція керівників деяких приватних ВНЗ, які входять в таку собі Асоціацію навчальних закладів України недержавної форми власності. Вони підготували проект, відповідно до якого всі приватні ВНЗ України мають об’єднатися в один навчальний заклад; вищі навчальні заклади, які увійдуть до нього, повинні стати факультетами за спеціальностями, які викладаються в цьому ВНЗ найкраще. Така собі колективізація на ниві освіти. Тим часом ця ідея викликала бурхливий опір у керівників приватних ВНЗ. Більшість з ректорів вважають, що це спроба голови асоціації, ректора Європейського університету Івана Тимошенка отримати контроль над всіма приватними ВНЗ України. А звідси — і над майном, яке належить недержавним ВНЗ. Таким чином, соціалісти здійснять окрім «колективізації» ще й «ек-спропріацію». Не тим шляхом йдете, товариші!

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com