Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НА ОКУПОВАНІЙ СВЯТІЙ ЗЕМЛІ

Російська спільнота в Ізраїлі закликала Б. Лазаря почати боротьбуз екстремізмом саме з єврейських організацій

Російська спільнота в Ізраїлі звернулася до лідера російських хасидів Берла Лазаря у зв’язку з виголошеною ним промовою під час підписання так званого «фашистського пакту», повідомляє сайт «Російська Палестина»: «Ксенофобії не повинно бути ні в якому суспільстві, зокрема й у вашій національній державі – Ізраїлі. А оскільки ми живемо на історичній батьківщині євреїв, то у російської громади є до вас, пане Берл Лазар, кілька запитань», – говориться у заяві, підписаній головою Правління Російського інформаційно-культурного центру в державі Ізраїль, членом правління Міжнародної ради російських співвітчизників А.Герасимовим.

Російська спільнота висловлює здивування, що пан Лазар різко виступає проти російського націоналізму, в якому він бачить небезпеку для міжнаціонального світу (водночас не помічаючи нічого поганого в націоналізмі єврейському, який він всіляко підтримує в середовищі єврейської діаспори). «Назвіть, будь ласка, хоча б одну релігійну єврейську партію, депутати чи духовні лідери якої жодного разу не вдавалися до тих чи інших образливих ксенофобних висловлювань на адресу російського національної меншини в Ізраїлі, чи на адресу неєвреїв загалом?.. Дискримінуючи національні меншини і провадячи політику духовного геноциду, Ізраїль тим самим розпалює національний розбрат і культивує в суспільстві ксенофобні й шовіністичні настрої. Що абсолютно недопустимо для держави, яка вважає себе демократичною», – йдеться в документі.

Герасимов має надію, що Берл Лазар у зв’язку зі своїми «антифашистськими» заявами підтримає «нашу пропозицію до всіх політичних партій Росії і громадських організацій припинити будь-яке співробітництво з такими ізраїльськими політичними партіями, як «Лікуд», «ШАС», «Кадіма», і з такими ізраїльськими організаціями, як «Сохнут»… У справі боротьби з ксенофобією і расизмом не повинно бути винятків для яких партій, організацій і держав».

3 березня 2006 року троє євреїв (чоловік і двоє жінок), замаскувавшись дитячим візочком, проникли в церкву Благовіщення в Назареті під час молитви і кинули в натовп, що молився, вибухові пакети. Обурені прихожани (православні араби) намагалися схопити нападників, але ті зачинилися в сусідньому приміщенні разом з поліцією, що прибула туди. На місці конфлікту зав’язалася бійка. Поранення отримали 13 поліцейських і 13 місцевих жителів, один з потерпілих у церкві отримав тяжкі поранення. Людина, яка здійснила терористичний акт – Хаїм Еліягу Хабібі, житель Єрусалима, відомий ШАБАКу і поліції Ізраїлю своєю схильністю до провокативних дій стосовно християн. Ймовірно, його спільниками були жінка і двадцятирічна донька.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com