Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЯН ТАБАЧНИК «ЧЕСТІ НЕ МАЄ»?

     Написавши відкритого листа віце-прем'єру з гуманітарних питань Миколі Томенку, в якому звинуватив його в антисемітизмі, акордеоніст Ян Табачник на цьому не заспокоївся. Ба, як справжній шоумен (а це не завжди ототожнюється з мистецтвом) він скликав прес-конференцію, на яку з'явився з жовтою «Зіркою Давида» на лацкані піджака. Суть його виступу зводилася до одного: навколо нього самі антисеміти, які і жити, і «творити» не дають. Це викликало неоднозначну реакцію у присутніх. Так, лідер партії «Яблуко» Михайло Бродський закликав музиканта не юродствувати і не згадувати жертв Бабиного Яру, коли той захищає свої бізнес-інтереси. За що також був зарахований до «махрових антисемітів» (а з урахуванням національності Михайла Юрійовича це взагалі було схоже на сенсацію). Чи не єдиним НЕКОРУМПОВАНИМ ЧИНОВНИКОМ в Україні, на думку «золотого акордеона», був екс-президент Леонід Кучма. Отже, треба очікувати, що в наступних «серіях» Табачник виступатиме вже не як жертва «антисемітського заколоту», а як жертва «полювання на відьом». Тобто з придворного «лабуха» він перетвориться на опозиційного Орфея.
     Утім, стали відомими справжні мотиви суперечки між Томенком і Табачником. Справа в тому, що колишня влада виділила музиканту в довгострокову оренду понад вісім гектарів Дніпровської набережної. Начебто там мали відкрити Міжнародний творчий центр Яна Табач-ника, де були б і елітарний клуб «Маю за честь», і басейн, і спортмайданчики, і пляжі, і пірси для яхт тощо. До речі, співзасновниками цього центру, окрім Табачника, мали бути... Йосиф Кобзон та ізраїльський бізнесмен Аврам Фельдер. Цікаво, що будівництво цього центру вони мотивували намаганням... «зберегти в такий спосіб духовні й культурні цінності України». Не більше і не менше...
     Як вважає член Комісії з найменування вулиць Київської міської ради Лідія Пономаренко, Русанівка (житловий масив Києва) є не тільки зручним мікрорайоном для життя, а й пам'яткою української архітектури другої половини XX століття. Можна тільки радіти, що Помаранчева революція врятувала Русанівку від спорудження на місці парку, що на березі протоки, розважального центру Яна Табачника. Та є інформація, що й далі кулуарно розробляється проект забудови зеленої зони мікрорайону трьома 36-поверховими вежами — з одночасною приватизацією пляжу. Як розповідають, цей проект готовий на 85%.
     Взагалі, як зазначив Микола Томенко, кияни часто звертаються до нової влади з приводу незаконного виділення фаворитам Леоніда Кучми земельних ділянок у заповідних і природоохоронних зонах. Зокрема вдалося повернути 376 гектарів землі в Пущі-Водиці. Наразі, за словами віце-прем'єра, нині правоохоронні органи перевіряють і законність передачі земельних ділянок у Феофанії екс-прем'єру та екс-кандидату в президенти Вікторові Януковичу. «Я переконаний, що правоохоронні органи і міська влада Києва цього разу вже без нагадування громадськості перевірять правові підстави таких «подарунків» Леоніда Кучми не лише Яну Табачнику, а й Вікторові Януковичу, наприклад, у «Феофанії» та інших куточках України», — вважає віце-прем'єр.
Тим часом «великий діяч мистецтв Табачник» пообіцяв Миколі Томенку вісім га землі... під могилу. Щоправда, ділянка ця буде біля Індустріального мосту, а не на березі Дніпра. Отже, у «бідного акордеоніста» про запас є ще кілька ділянок?
     Наразі «Персонал Плюс» вважає за необхідне надрукувати два відкриті листи на адресу Табачника. Перший — віце-прем'єра Миколи Томенка. Другий — від поета Мойсея Фішбейна.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com