Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ОСВІТИ І НАУКИ У 2005 РОЦІ

     Європейський рівень якості і доступності освіти
     Модернізація змісту, методів і технологій навчання. Упровадження інформаційних технологій у навчальний процес. Створення освітянсько-наукового порталу в мережі інтернету. Доступність освіти для осіб з особливими потребами. Забезпечення доступності до якісної освіти, насамперед дітей і молоді, які проживають у сільській місцевості. Розвиток і вдосконалення мережі навчальних закладів. Створення нового покоління підручників і стовідсоткове забезпечення ними учнів.
     Боротьба з псевдоосвітою. Створення національної системи моніторингу та оцінювання якості освіти; удосконалення системи оцінювання та поєднання шкільних випускних іспитів і вступних до вищих навчальних закладів. Збільшення до 50 відсотків вступу до вищих навчальних закладів за державним замовленням. Участь у міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти (ТІМ8, РІ8А, СІУІ8 тощо); входження в європейський освітній простір, підписання угоди про приєднання до Болонського процесу.

     Духовні орієнтири освіти
     Посилення ролі освіти в подоланні морально-духовної кризи суспільства. Сприяння зміцненню родинних традицій підтримки поколінь і формування поваги до цінностей сім'ї. Виховання особистісних рис громадянина України. Досягнення усвідомлення учнями та студентами необхідності збереження української єдності та належності до європейської цивілізації.
     Посилення виховного потенціалу навчальних предметів, насамперед української мови і літератури, історії і географії України, інших навчальних предметів.
     Поєднання зусиль держави, громадянського суспільства і Церкви у створенні високо-духовного виховного середовища. Утвердження культури правовідносин міжнаціональної взаємодії, гармонії міжрелігійних стосунків. Посилення моральної вмотивованості інформаційного простору країни. Створення освітнього телеканалу, суттєве збільшення видання дитячої, художньої та науково-пізнавальної літератури, електронних ресурсів; сприяння відродженню дитячого та юнацького кіно; державна підтримка позашкільних навчальних закладів, охоплення всіх дітей п'ятирічного віку дошкільною освітою.
     Формування культури здорового способу життя. Впровадження моральних стимулів зайняття фізичною культурою та спортом. Започаткування спортивно-патріотичного комплексу «Козацький гарт».

     Демократія в освіті
     Удосконалення моделі державно-громадського управління освітою.
Створення при Міністерстві освіти і науки та інших органах управління освітою громадських колегій і запровадження громадської експертизи вироблення суспільне значущих рішень.
     Щорічне оприлюднення результатів діяльності навчальних закладів. Звітність керівників навчальних закладів перед громадськістю.
     Доповнення законодавства про освіту положеннями щодо посилення ролі студентського самоврядування та громадських організацій у діяльності навчальних закладів.


     Щасливий вчитель — щасливий учень
    
Реформування заробітної плати працівників освіти для її наближення до розмірів, визначених статтею 57 Закону про освіту, а також стимулювання кваліфікованої і управлінської праці освітян і науковців. Створення системи надання житла вчителям та науковцям. Встановлення матеріальної допомоги випускникам педагогічних навчальних закладів, особливо тим, яких направляють на роботу до сільських шкіл.
     Перегляд системи надання кредитів для здобуття молоддю вищої освіти через розширення участі банківської системи України в цій справі. Започаткування державної програми «Студентський гуртожиток».
Забезпечення всіх положень галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК профспілки працівників освіти і науки.
     Розроблення нових механізмів економіки освіти, багатоканальних систем фінансування навчальних закладів і розширення їх автономії у використанні коштів.
     Реалізація програм модернізації засобів навчання, поставки комп'ютерних класів і «Шкільний автобус».
Забезпечення навчальних закладів необхідними обсягами фінансування для оплати енергоносіїв. У кожному навчальному закладі повинно бути тепло.

     Розвиток суспільства на основі нових знань
     Посилення взаємозв'язків у системі освіти, науки і виробництва.
Відновлення чинності законів про науково-технічну та інноваційну діяльність, технопарки, створення держіннофонду. Комерціалізація науково-технологічних розробок, державна підтримка винахідництва, створення Української фундації винаходів, законодавче забезпечення захисту інтелектуальної власності, диверсифікація джерел фінансування науково-технологічної та інноваційної діяльності, формування сприятливого податкового клімату для наукової та інноваційної діяльності.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com