Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У МАУП відбулися Оксфордські дебати

Оксфордські дебати – надзвичайно видовищний метод інтерактивного тренінгу. Цей метод передбачає поділ учасників на головних промовців та публіку.

Принципи дебатів опираються на традиції британської Палати громад. Найважливішим є поділ учасників дебатів на дві команди. У дебатах вони називаються сторонами: за дискутовану тезу (сторона пропозиції) та проти (сторона опозиції). Поділ цей має бути чітким, що відображається у формулюванні тези, вона має бути зрозумілою (найкраще провокаційною), наприклад — «Інтерактивне навчання — це марна трата часу».

Оксфордські дебати є чудовим тренінгом для публічних виступів, учасники вчаться принципів побудови виступу, техніки та відповідного використання невербальної комунікації. Ознайомитись з методикою проведення дебатів та на власному досвіді переконатися в ефективності проведення таких тренінгів мали змогу студенти третього курсу спеціальності „Правознавство” Економіко-правового технікуму при МАУП. Організатором виступила викладач технікуму Шилкіна Світлана Григорівна. Темою була обрана проблема, яка пролягає наріжним каменем української історичної бутності та буремного сьогодення: ЗУ „Про засади державної мовної політики”.

Учасники дебатів спробували себе не лише у ролі промовців, а й набули корисних навичок ведення дебатів, відповіді на запитання. Декому з виступаючих навіть довелося застосовувати навички самоконтролю та самозаспокоєння.

Обрана тема продемонструвала нам наочно, наскільки проблема мов України є нагальною, а також наскільки студенти готові йти на діалог та виявляти толерантне ставлення до опонуючої сторони.

Команда пропозиції: Матвєєва Ольга, Пономаренко Олександр, Кірчигін Ігор, Прудивус Дмитро, Грутман Лев, Руденко Артур

Команда опозиції: Король Богдан, Король Вікторія, Баштовий Іван, Гуменюк Іванна, Давиденко Олександра, Кузюра Роман.

Голова: Нижегородцева Ольга. Секретар: Чіколовець Марія.

У МАУП вперше відбувся захід подібного формату. І хто ж переміг? Вислухавши аргументацію пропозиції та опозиції, слухачі все таки вирішили шляхом таємного голосування віддати перемогу представникам команди опозиції.

Без сумніву, студенти з обох боків були рішуче налаштовані, підготовлені до справжнього ідейного протистояння.

Опозиція апелювала до історії, яка знає багато прикладів утиску української мови, натомість пропозиція відстоювала свою позицію, що даний закон – не що інше, як черговий впевнений крок у напрямку демократизації та євроінтеграції України.

Публіка вирішила, що аргументація опозиції була переконливішою.

Впровадження у процес навчання методик інтерактивних тренінгів є ефективним і корисним для студентів, адже вони вчаться не лише публічно виступати, але й слухати та робити певні висновки, коригувати недоліки та ставити акценти на  досягнутих успіхах.

Юлія Цесаренко

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com