Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В Іспанії знято заборону на носіння паранджі

Верховний Суд Іспанії ухвалив рішення скасувати заборону на носіння мусульманськими жінками релігійних головних уборів, що закривають обличчя, у громадських місцях.

Рішення по даному питанню було прийнято через рік після того, як влада Каталонії направила апеляцію до суду, мотивуючи свої дії тим фактом, що заборона поширюється виключно на мусульман і тим самим обмежує релігійні переконання однією з найбільших релігійних груп країни.

Першим заборону на носіння хусток, що закривають повністю обличчя і приховують фігуру жінок, взяли влада міста Леріда в 2010 році, проте вже через кілька місяців керівництву міста довелося тимчасово призупинити дії закону, дотримуючись вказівок Верховного Суду, який приступив до розгляду справи.

Тим часом, причиною для відміни заборони послужив той факт, що адміністрація міста не мала права приймати таке рішення. Заборона на носіння паранджі в громадських місцях була скоріше символічним актом, оскільки за всю історію міста число мусульман на вулицях не перевищувало кількох відсотків від 120,000 жителів, повідомляє spain-media.ru.

-------

Європейські країни ведуть боротьбу, щоб заборонити жінкам-мусульманкам носити паранджу. Мусульманкам поза мусульманського світу живеться важко. Так, ось, наприклад, в західних країнах, вимагають дозволити їм фотографуватися на паспорт із закритим обличчям. І що? Їм забороняють! Кажуть, треба оголювати обличчя перед фотографом! А це ж інтимний момент. У мусульманській сім'ї якщо і роблять знімок, то у вкрай рідкісних випадках. І тільки для «внутрішнього користування».

Ті ж проблеми існують в східних країнах, що вибрали світський шлях розвитку. У Татарстані, наприклад, близько півтори тисячі жінок-мусульманок живуть взагалі без посвідчення особи, оскільки вони не готові «оголити обличчя» перед фотографом.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com