Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПАМ’ЯТНИК ЗА ЩО?

Під час реконструкції Поштової площі в Києві прибрали пам’ятник «Загиблим морякам Дніпровської флотилії під час оборони Києва». Пам’ятник стояв на набережній Дніпра з 1979 року. Його демонтують, щоб ймовірно звільнити місце для будівництва торгівельного центру. На обговорення виносилося два проекти реконструкції Поштової площі. Один з них (дешевший) не передбачав знесення пам’ятника, а другий — дорожчий, що передбачає зведення на площі трьохрівневого торговельного центру, потребує знесення пам’ятника.

Варто нагадати, що пам’ятник загиблим морякам Дніпровської флотилії стосується трагічного 1941 року, коли група кораблів цієї флотилії брала активну участь в обороні столиці України. Кораблі курсували Дніпром, обстрілюючи ворожі позиції на правому березі. Ставили міни поблизу Окунинівського плацдарму німців. Намагалися зруйнувати вцілілий міст в районі Окуниново, щоб не допустити постачання  зброї та людей на німецький плацдарм на лівому березі Дніпро. У ході суцільного виходу німців до правого берега Дніпра, кораблі флотилії були знищені ворогом. Вцілілі екіпажі поповнили ряди піхотних підрозділів, які захищали Київ. 

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com