Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ ТЕХНІКУМ ПРИ МАУП запрошує

Рік тому «Економіко-правовий технікум при МАУП» святкував свій перший ювілей. «ЕПТ  — Ерудовані, Працелюбні, Талановиті»… 10 років тому під таким девізом виступила у міських інтелектуальних змаганнях  команда новоствореного технікуму. Про нього  ще майже ніхто не  чув,  проте молодий колектив вірив: у майбутньому ім’я цього закладу славно зазвучить серед освітянського багатоголосся столиці... Цей  нехитрий девіз, придуманий першими студентами, є візитною карткою Технікуму й досі. А ЕПТ при МАУП  за  час десятилітнього розвитку став популярним навчальним закладом серед молоді і конкурентноспроможним на освітньому просторі.

Отже, офіційна візитівка цього закладу наголошувала би на такому: «За десять років роботи технікум підготував 3726 фахівців, які отримали кваліфікацію молодших спеціалістів за напрямами «Туристичне обслуговування», «Комп’ютерні науки», «Фінанси», «Бухгалтерський облік», «Правознавство»,  «Соціальна робота», «Організація виробництва». Сьогодні у закладі навчається 1353 студентів.  Технікум  успішно пройшов фахову  акредитацію за шістьма спеціальностями, а у 2008 році у числі перших ВЗО І-ІІ рівнів акредитації  впровадив кредитно-модульну систему організації навчального процесу. Колектив складається зі 102 науково-педагогічних працівників,  серед яких восьмеро мають наукові звання, 18  старших викладачів, 23 — вищі категорії, 4 — вчителі-методисти; четверо викладачів мають звання «відмінник освіти України», двоє — «заслужений працівник освіти». Серед них  автори підручників, посібників, методичних розробок; переможці конкурсів «Учитель року» і «Педагогічна знахідка». За 10 років роботи педагоги підготували  переможців та призерів міських олімпіад з іноземної мови, світової літератури, інформатики і комп’ютерної графіки, з соціально-гуманітарних дисциплін; студенти технікуму — активні учасники та переможці  багатьох районних та міських наукових, творчих проектів та спортивних змагань; неодноразово були переможцями конкурсу «Студент-ерудит» серед закладів І-ІІ рівнів акредитації м. Києва; вибороли шість  перших і три других місця у міському творчому науково-пошуковому конкурсі «Зірки світового мистецтва».

У закладі діє необхідна соціальна мережа; працюють творчі  і оздоровчі об’єднання; студенти  беруть участь у роботі 4-х мистецьких студій і 7-ми спортивних секцій МАУП. За час роботи  тут  безкоштовно  отримали освіту   понад 150 дітей з малозабезпечених сімей Голосіївського району; проводиться  навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями.  Сьогодні понад  сто дітей навчаються на пільгових умовах.

Заклад має дві філії — Дарницьку і Святошинську. У  2006 році було відкрите відділення, де заочно навчаються випускники одинадцятих класів. За усіма спеціальностями видаються державні дипломи і дипломи, оформлені відповідно до міжнародних вимог; окрім цього, усі випускники отримують атестати про повну загальну середню освіту державного зразка.

За досягнення на освітній ниві  колектив ПВНЗ «Економіко — правовий технікум при МАУП» нагороджений грамотами та подяками МАУП,  Голови Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації, а також Головного управління освіти і науки м. Києва. 

Технікум сьогодні користується неабиякою  увагою випускників українських шкіл. У минулому  (2010/2011) навчальному році майже півтисячі  абітурієнтів виявили бажання навчатися у його стінах. Студентами Технікуму є не тільки кияни, тут навчається і чимало жителів регіонів. Для студентів з інших міст працює чимало гуртожитків  МАУП. 

Що ж чекає на вчорашнього школяра у вищій школі? Ось рядки із  виступу  нашого  випускника Володимира Патоли на ювілейному святі: «Перший  курс ми нерідко згадуємо з деякою долею остраху, бо було трішечки важкувато: шестиденний робочий тиждень, проходження програми за десятий та одинадцятий клас (причому, без явних скорочень), державна підсумкова атестація — щось на кшталт шкільних екзаменів. Саме на першому курсі ми навчалися вчитися. Другий курс захопить вас багатьма профільними складними предметами. Зі звичних шкільних дисциплін залишилась тільки історія України. Втіха одна: згадані незнайомі предмети (філософія, історія держави і права, соціологія  та інші) у виконанні наших викладачів були доволі цікавими. Однак, для того, щоб отримати гідну оцінку,  в бібліотеці іноді доводилося сидіти  по  5-6  годин на день. На ІІ курсі ми навчилися працювати самостійно та освоїли ази наукової роботи. Уже було більше часу на звичні студентські розваги: свята, дискотеки, КВН ...  Далі все було значно простіше.  Тож третій курс здавався спокійним попри профільні предмети, державні іспити та роботу (чимало моїх однокурсників пішли працювати під час навчання). Приємною несподіванкою було те, що багато студентів,  окрім  дипломів про освіту, отримали золоті і срібні медалі за успіхи у вивченні предметів загальноосвітнього циклу.

Перший ВЗО сформував у мене неабияку працездатність, вміння вчитися, працювати над собою, волю до перемоги, потяг до наукової роботи, переконав, що в житті немає нічого неможливого.... Ми звикли без остраху  дивитися на життєві  колізії  і сюрпризи, звикли  не боятися труднощів... Ну, і найголовніше: мені лише вісімнадцять, а я вже працюю за фахом (військовий юрист) і отримую гроші».  

Частими гостями технікуму є  журналісти,  і  коли вони звернулися  до студентів із запитанням, розповісти про те  найголовніше, що вони тут отримали, то  їх  відповіді  порадували педагогів: «здобув фах», «вивчив мову», «подолав страх перед вчителем», «зустрів кохання», «знайшов  друга»... Багато вихованців закладу працюють вже під час навчання, в тому числі й за  фахом. Запрошення на роботу до столичних фірм після проходження студентами практики там — досить поширене явище. Уже традиційним стало працевлаштування у групу «Приват», у туристичні та юридичні контори. Так, лише у 2012 році понад 20 випускників відділення  «Правознавство і соціальна робота» залишилися працювати у районних судах міста.

Усі, хто  працює зі студентами, в один голос запевняють, що до нас приходить чудова молодь — активна, допитлива,  освідчена, уважна, цілеспрямована. Ще б пак — з кожним роком армія студентства суттєво поповнюється вчорашніми школярами-відмінниками. 

Вражає  турбота  студентів Технікуму про вихованців соціальних розподільників, дитячих будинків. Вони організовують акції «Подаруй дитині радість« — готують подарунки, театральні постановки, розважальні програми. «Для нас ця робота вже стала потребою« — стверджують волонтери (випускниця Дарницької філії ЕПТ Катерина Горбунова стала «Волонтером року (І місце у м. Києві). До речі, два останніх випуски особливі: заклад закінчили  560 студентів; серед них — півсотні відмінників (стільки ж отримано дипломів з відзнакою). 18 перемог на Всеукраїнських наукових конкурсах і олімпіадах. Одна з кращих  у Києві команд з Рейн-рингу. Футболісти є чемпіонами Голосіївського району. Декілька десятків дипломантів (у восьми творчих конкурсах серед студентів району і міста). Володарі титулів «Студент — ерудит» протягом  шести  років ( це міський конкурс для студентів закладів І-ІІ рівнів акредитації м. Києва).

Наш Технікум став  відомим  не лише серед молоді, —  сюди прийшли працювати, без перебільшення, найкращі вчителі та викладачі столиці (нагадуємо  82% викладацького складу мають   вищі категорії і вчені звання).  І, в першу чергу, завдяки їх професійним здібностям, студенти успішно опановують не лише ази професії, але й непрофільні дисципліни, з вивченням яких пов’язано немало призових місць на різноманітних предметних олімпіадах. Найбільш гучні перемоги — у міських змаганнях з математики та літератури,  у міжнародних — з української мови. А учасники столичного конкурсу «Зірки світового літературного мистецтва» навіть видали власну збірку віршів. Далеко за межами закладу знають  інтелектуалів ЕПТ — неодноразових  переможців  різноманітних конкурсів. Працівники закладу, очолювані відмін­ником освіти України,  досвідченим  управлінцем  та висококваліфікованим  майстром  своєї справи Анатолієм Гомоном, чудово розуміють сучасні потреби ринку праці. Тому  намагаються  озброїти студента досить міцними знаннями, прагнучи  при цьому сформувати цінні  управлінські риси. Адже вивчити на  керівника  неможливо —   керівника   потрібно виховати.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com