Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Кримська Конституція чи закон про конфедерацію?

Пропозиції по проекту змін до Конституції Криму через кілька місяців будуть подані на розгляд Конституційної асамблеї при президенті України.

Про це пише газета Комерсант-Україна. За інформацією видання, перші пропозиції робоча група повинна подати главі Радміну Криму Анатолію Могильову протягом поточного тижня.

Депутат Верховної ради Криму Юхим Фікс повідомив, що група сконцентрується на трьох напрямках.

«Перше — йдеться про те, щоб Конституція АРК була нарівні з Конституцією України, щоб норми всіх законодавчих актів, які приймаються в країні, узгоджувалися із Конституцією Криму в частині повноважень автономії», — підкреслив депутат.

«Другий документ — це наше бачення розділу «Автономна республіка Крим» у проекті майбутньої Конституції України, а третій — пропозиції, як наповнити повноваження автономії реальним змістом», — додав він.

Серед іншого, за словами Фікса, робоча група планує ініціювати наділення Верховної ради Криму правом законодавчої ініціативи.

«Важливо, щоб Верховна Рада АРК могла зареєструвати у Верховній Раді проект закону від свого імені, але не по всьому спектру питань, а тільки в тій частині, що стосується реалізації повноважень автономії»,- сказав депутат. Представники опозиції заявляють, що ініціатива керівництва АРК за узгодженням прийнятих законів України з нормами Конституції автономії «буде означати конфедеративні зв’язки України із Кримом».

«Фактично це вихід Криму зі складу України, що нинішньою Конституцією не допускається!» — обурився заступник глави парламентського комітету з питань держбудівництва й місцевого самоврядування Юрій Ключковський.

Він нагадав, що реалізація цієї ініціативи стосується зміни I розділу Конституції й вимагає проведення всеукраїнського референдуму.

«Її перспективи будуть залежати від складу наступного скликання Верховної ради й позиції Віктора Януковича», — сказав Ключковський.

Право законодавчої ініціативи для Верховної ради Криму було передбачено в Конституції автономії, прийнятій 6 травня 1992 року. Серед іншого цей документ визначав Крим як самостійну державу, що перебуває з Україною в конфедеративних відносинах. У березні 1995 року президент Леонід Кучма скасував Конституцію Криму, а в 1998 році Верховна Рада законом затвердила нову Конституцію АРК із скромнішими повноваженнями.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com