Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Принципи планування інтер`єру вітальні по Фен-Шуй

Вітальня - це кімната для дозвілля, тут ми приймаємо гостей, відпочиваємо в колі близьких людей. Напевно, тому що ця кімната багатофункціональна, вона впливає на безліч факторів в нашому житті: на відношення подружжя, на взаємини батьків і дітей і на стан кожного члена сім'ї окремо.

Вітальня по Фен-Шуй має бути розташована недалеко від вхідних дверей, але так, щоб не кидалася в очі при вході в квартиру. Орієнтація вітальні щодо всієї квартири не повинна збігатися з орієнтацією вікон в ній, так наприклад якщо вітальня в західній частині квартири, то вікна повинні виходити на схід чи південь. Простежте, що б у вытальні не було відкритих кутів, балок на стелі та інших дефектів. Слідкуйте, щоб на одній стіні не було три вікна або три двері і щоб вікна та двері гармонійно поєднувалися один з собою. Остерігайтеся поєднання меленьких дверей і великих вікон. Вікна не повинні бути від підлоги до стелі, вони не тільки підсвідомо наводять страх, а й через них енергія ци покидає кімнату набагато швидше, ніж через вікна стандартних розмірів.

Багато чого залежить від вибору і розстановки в інтерьєрі меблів вітальної кімнати. Краще уникати «таємних стрілок», які створюються шафами, етажерками, комодами і іншими меблями з гострими кутами. Пом'якшити гострі кути допоможуть рослини, а також драпірування, аксесуари.

Основні правила при плануванні інтер’єру вітальні:

  • використовуйте в інтер'єрі вітальні книжкові шафи з дверцятами, які зачиняються;
  • віддавайте перевагу меблям без кутів;
  • використовуйте декоративні рослини, що покращують циркуляцію енергії ци;
  • використайте настінні світильники, вони гармонійно виглядають в поєднанні з картинами або фотографіями на стіні.

Всі перелічені аспекти знаходяться в гармонійній рівновазі, яке порушується лише в тому випадку, якщо кімната має виступи і алькови. Одним із способів застосування мистецтва фен-шуй в домашньому інтер'єрі є розстановка меблів. Є певні рекомендації при розстановці меблів.

Як правило, дивани, крісла і стільці розставляються спинкою не до вікон, а до стін, - таке розташування викликає відчуття захисту і спокою. Якщо ж ситуація така, що їх все ж довелося поставити біля вікна, рослина або столик поруч пом'якшать ситуацію.

Стільці, крісла та дивани також краще ставити під кутом один до одного, щоб уникати напруженості між співрозмовниками. В цьому випадку створиться сприятлива атмосфера, а люди зможуть більш невимушено спілкуватися між собою.

Існує ряд принципів, яким ви можете слідувати при меблюванню вітальної кімнати. «Центр тяжіння» створюється навколо однієї з восьми сторін ба-гуа, переважно «подружжя / діти», «мудрість», «друзі / взаємини» або «фінанси / багатство»:

Зони фен-шуй вітальні:

1. захід - сім'я

2. північний захід - фінанси

3. північ - слава

4. північний схід - подружжя

5. схід - діти

6. південний схід - друзі

7. південь - кар'єра

8. південний захід - мудрість

Центр вітальні краще залишити вільним або поставити там журнальний стіл овальної або восьмикутної форми. Якщо площа квартири дозволяє, то можна поставити і круглий або овальний стіл зі стільцями. Таке рішення обіцяє благополуччя в родині і розширення професійних можливостей.

Оцініть, як потоки енергії ци рухаються у вашій вітальні. Чи є алькови і глухі куточки, де може застоюватися негативна енергія? Наповніть атмосферу енергією, використовуючи кристали, можна на виступаючу стіну почепити дзеркало, для втворення відчуття глибини, розганяйте ци за допомогою рослин і настінних світильників; розсіюйте негативну енергію ша дзвіночками або рухомими об'єктами

Якщо стеля у вітальні нерівна або на ній є поперечні балки, циркуляція енергії порушується. Щоб виправити таке становище, можна повісити на балці бамбукові флейти, перев'язані червоною стрічкою; добре розсіюють негативну енергію дзвіночки або рухомі об'єкти.

Якщо вітальня - це одна з головних і жвавих кімнат будинку, то рівновагу енергій інь і ян зміщуватиметься у бік активного початку ян. І навпаки, якщо ця кімната - місце відпочинку, вплив більш спокійною енергії інь створюватиме необхідну атмосферу.

При створенні інтер'єру цього приміщення актуальний принцип золотої середини: оптимально поєднання спокійних і насичених кольорів, динамічних і плавних форм.

Що стосується освітлення у вітальні, то тут основний принцип - якомога більше природного світла; він повинен бути досить яскравим, але не різким. А джерела штучного освітлення (настільні лампи, люстри, бра та ін.) допоможуть регулювати силу світла залежно від настрою і ситуації.

Вітальня - хороше місце для стимуляції окремих аспектів вашого життя. Надати заряд енергії можна  за допомогою кристалів, світильників або символічних предметів. Для чого надамо кілька простих порад:

  • використання свічок прекрасно підходять для того, щоб підвищити енергію кімнати,
  • якщо у вас є плани - стимулюйте східний сектор кімнати розміщуючи картини, орнаменти або прикраси,
  • ваза з квітами помітно покращує якість ци у вітальні, але квіти завжди повинні бути свіжими, а вода у вазі чиста,
  • використовуйте точкові джерела світла, щоб візуально розділити вітальню на ділянки, наприклад, призначені для трапези та відпочинку,
  • якщо у вітальні є камін, меблі слід розставляти на деякій відстані від нього, краще під прямим кутом або по діагоналі. Щоб активізувати рух енергії ци, навіть коли камін не використовується або штучний, поруч з ним можна поставити рослини в вазах або горщиках,
  • електричне обладнання (телевізори, музичні системи та ін.) значно впливають на розподіл енергії в просторі. Залежно від напрямку ці предмети можуть активізувати енергію для підтримки хороших відносин в будинку, успіху в роботі і т.д.
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com