Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЗНОВУ ПРО МОВИ

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин має сумнів у можливості запровадження в Україні другої державної мови.

За словами В.Литвина, двомовність в Україні склалася історично, але при цьому він наголосив, що державною мовою потрібно володіти, і підкреслив важливість всебічного розвитку української мови, зокрема, в інформатиці та у науковій сфері.На думку керівника парламенту, місцеві органи влади повинні забезпечувати можливість реалізації культурних потреб представників всіх національностей, які проживають в регіоні.

Водночас В.Литвин висловив сумнів у можливості запровадження в Україні другої державної мови.

***

Засоби масової інформації неправильно інтерпретували слова Президента України Віктора Януковича про законодавче врегулювання статусу російської мови в Україні. Про це в своєму блозі на сайті Росспівробитництва написав керівник відомства Костянтин Косачов: «Дуже шкода, але надія на диво проіснувала не більше як тиждень. Саме стільки часу було потрібно офіційному Києву для того, щоб спростувати розповсюджену спочатку в російських, а слідом за цим і в українських ЗМІ інтерпретацію інтерв`ю президента В.Януковича, в якому він торкнувся гострої проблеми законодавчого врегулювання статусу російської мови на Україні». Він зазначає, що слова Президента України «...закон зареєстровано, його буде розглянуто і ухвалено» журналісти, які не дуже глибоко розбираються в деталях, поспішили трактувати як обіцянку зробити російську мову другою державною нарівні з українською.

«Для тих, хто знає передісторію питання, йдеться все ж таки, скоріше, про статус регіональної мови на основі європейського права й існуючої в Європі практики»  — підкреслює К.Косачов.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com