Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Що непокоїть українців?

Кожен третій українець готовий протестувати проти негараздів у своїй країні. 31 відсоток опитаних готовий взяти участь у політичних демонстраціях, якщо такі відбуватимуться. Це засвідчило актуальне опитування DW-Trend, яке проводилося в Україні між 20 лютим і 3 березня. Для цього незалежний дослідницький інститут IFAK на замовлення Української редакції Deutsche Welle опитав 1000 українців.

Результати опитування свідчать про високу готовність громадян до протестів. Привертає до себе увагу той факт, що лише дещо більше половини респондентів висловилися проти участі в демонстраціях. Таким чином невдоволення населення політикою уряду й президента Януковича, про що йшлося в лютневому опитуванні DW-Trend, знайшло своє відображення в конкретному потенціалі протесту.

Показовим є те, що всім віковим групам притаманна однаково висока готовність до участі в демонстраціях. При цьому на заході й у центрі України потенціал протесту є дещо вищим (35 відсотків), ніж у її східних регіонах, де президент Янукович має найбільше своїх прихильників. Однак і на сході й півдні України 28 відсотків опитаних продемонстрували готовність вийти на вулиці з протестами проти негараздів у країні.

В Україні на відміну від Росії тема можливих маніпуляцій на виборах нині не відіграє центральної ролі. Хоча 17 відсотків і заявили, що вийдуть на вулицю заради чесних і вільних виборів, однак нині українців головним чином хвилюють економічні та фінансові проблеми. 59 відсотків готові долучитися до вуличних демонстрацій за збереження робочих місць і підвищення зарплати; заради покращень у пенсійній системі й медичному забезпеченні готові вийти на вулиці 48 відсотків опитаних. Майже кожний третій українець (30 відсотків) назвав серед можливих причин, які підштовхують його до участі в протестах, корупцію серед чиновників та в судовій системі.

DW

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com