Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НАШ КОЗИР — ГАЗОСХОВИЩА

Українська газотранспортна система завдяки своїм унікальним підземним сховищам і надалі буде найбільш ефективним та надійним шляхом транспортування російського газу до Європи.

Про це заявив заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадим Чупрун, повідомляє прес-служба компанії.

Він вважає, що навіть у випадку спорудження нових обхідних маршрутів, без української ГТС неможливо забезпечити надійне постачання у випадку коливань споживання газу в Європі.

«Заяви про можливе виключення української газотранспортної системи із схеми постачання російського газу до Європи — безпідставні, оскільки маршрути в обхід України, як існуючі, так й ті, що проектуються, не зможуть у повній мірі забезпечити сезонне коливання і зростаючі потреби Європи у газі», — наголосив він.

На думку Чупруна, саме українські підземні сховища газу (ПСГ) дозволяють компенсувати різке зростання споживання газу, яке спостерігалося в Європі під час значного зниження температури.

«ПСГ дозволяє вчасно при нерівномірному споживанні газу, що викликано сезонністю та збільшенням потреби через кліматичні умови, компенсувати відсутній обсяг газу. Це і робить українську ГТС унікальною в усіх відношеннях, найбільш ефективним і надійним шляхом транспортування газу до Європи», — зазначив він.

Чупрун зауважив, що якби «Газпром» передбачив належні резерви газу в українських ПСГ, як це було раніше, то цієї зими російській стороні вдалося б уникнути критичної ситуації із постачанням необхідних обсягів газу європейським споживачам.

«Обсяг газосховищ — 32 млрд «кубів». Якби «Газпром» повернувся до практики закачування резервних обсягів газу в українські сховища, проблем можна було б повністю уникнути. Завдяки ПСГ можна щодоби подавати до 220 млн «кубів» газу, при реконструкції — до 400 мільйонів. Це б зняло всі проблеми навіть у суворі зими», — наголосив заступник голови правління «Нафтогазу».

Він зазначив, що Європі також необхідно визначитися щодо використання ресурсів українських ПСГ для зберігання власного газу.

«Чому б Європі не подивитися більш об’єктивно, а не збоку спостерігати за всіма цими процесами, які відбуваються? Є можливість зберігати і вчасно відбирати ресурс, коли їм знадобиться, маючи свій газ в наших сховищах», — зауважив Чупрун.

Економічна правда

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com