Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КІНОФІЛЬМ З ПОДВІЙНИМ ДНОМ

Є дивовижні кінофільми з подвійним дном. Це коли під яскравою і невибагливою обгорткою пригодницького сюжету приховано глибокий сенс. Прикладом можуть бути «13 поверх» і «Матриця». На перший погляд — детективи і бойовики, а насправді розкривають таємниці втілення духовної сутності в нашому земному світі.

Нерідко вони вказують на гострі проблеми, говорити про які «неполіткоректно», тобто заборонено ідеологічною цензурою. Та ж «Матриця» показала, як західна ліберальна демократія перетворюється на роботизовану деспотію. Вона тримається на маніпуляціях свідомістю, тому люди навіть не здогадуються, що є рабами. Вони існують під контролем істот, які по суті вже не є людьми — через відсутність у них людяності.

Але в умовній номінації «приховане послання» всіх перевершив фільм 41-річного американського кінорежисера і сценариста Зака Снайдера під назвою «300». В російському прокаті до лаконічного «300» додали слово «спартанців». Краще б цього не робили, оскільки фільм далекий від реалій війни 480 р. до н. е. між Спартою і Персією. Автор цього й не приховував, з самого початку давши зрозуміти глядачам, що це не історія, а притча.

У фільмі «персидське» військо складається з представників семітської, негроїдної та монголоїдної раси, натомість реальні перси були арійцями, тобто білими європейцями. Далекими нащадками персів можна вважати нинішніх іранців. Назва «Іран» означає «країна аріїв». Серед населення цього краю ще й досі доволі багато світлошкірих і світлооких людей. Ксеркс також був арієм. Ось що він написав про себе: «Я Ксеркс, цар великий, цар царів, цар країн багатоплемінних, цар цієї землі великої, Дарія царя син, Ахеменід, перс, перса син, арієць, з арійського племені».

Тодішня Персія була однією з найкультурніших держав світу. Дарій І Великий був одним з найвизначніших і найавторитетніших правителів в історії давнього Сходу. Цього шляхетного правителя поважали як друзі, так і вороги. Найбільшу славу Дарій заслужив не як полководець, а як адміністратор. Великодушний до усіх релігій своєї величезної держави, він вдосконалив її адміністративний поділ, сприяв торгівлі та місцевому самоврядуванню, об’єд­нав країну мережею доріг і каналів, впровадив кур’єрську пошту, ввів стандартну монету та вагу. Ксеркс продовжував справу батька. Його ім’я є геленізованим варіантом персидського Хасаяр-шах, що означає «цар героїв».

У кіношних «персів» маніакальна пристрасть до пірсингу, тобто проколювання частин свого тіла металевими предметами. Цього також не могло бути у справжніх персів, оскільки суперечить арійському світогляду. Згідно з ним Творець створив людське тіло довершеним, тому воно не потребує проколювання, татуювання, обрізання та інших «вдосконалень». Допускається ритуальне, зокрема бойове розфарбування, але воно пізніше змивається, тож тіло залишається первозданно чистим. Тому показана у фільмі «300» розцяцькована армія Ксеркса — вигадка.

Нарешті погляньте на обладунки «спартанців» у фільмі «300». Хіба можна собі уявити, щоб вони воювали в чорних плавках і великих червоних накидках! До того ж реальні спартанці, як і всі геллени, переважно мали русяве й каштанове волосся — як у кінофільмі «Троя». Та й саме слово «геллени» означає «сонячні, світлі», від «Геліос» — Сонце.

Тобто Зак Снайдер зробив усе, щоб глядач зрозумів: це фільм не про персів і не про спартанців!

Тоді про що він?

Про кризу білої раси. За оболонкою красивої легенди замасковане «неполіткоректне» послання. Для його «розшифрування» немає потреби занурюватися в хащі езотеричної символіки. Тут все у нас перед очима — точно, відверто, однозначно.

Хто має очі бачити — побачить. «Спартанці» — це «діти Сонця» (Ара-Яра-Ярила), сонячні, ярії; це Арійська раса з притаманними їй вільнолюбним мисленням, здоровими духовними вартостями і природним способом життя. «Перси» — це «діти Темряви», антиприродна спільнота «нових кочівників», нелюдська цивілізація кіборгів, хижаків. Тиранія, яка суне на нас під маніпулятивними гаслами глобалізації та лібералізму. Це монстр, який плодить навколо себе зраду, збочення й загнивання. Він спокушає золотом і солодкими словами. Він кількісно великий, тому з маніакальною самовпевненістю вважає себе непереможним. Проте арії-спартанці з цим категорично не погоджуються. І наочно демонструють, як треба боротися з цією заразою.

Отже, ключові ідеї фільму «300» в порядку їх розгортання.

1. Ініціація та соціальна селекція.

Фільм починається з виховання молодого воїна. Успішне проходження ініціації буде підтвердженням, що воїнська справа відповідає його природі. Він голий і босий — сам на сам з величезним лютим вовком. Його єдина зброя — загострена палиця. Життя юного Леоніда залежить лише від нього самого, від його волі, знань, холоднокровності. Всі інші вартості світу — походження, майно, суспільний імідж — тут не мають жодного значення. Важливо лише те, ким ти є насправді, коли сам на сам з небезпекою.

Леонід став царем завдяки особистим якостям. Завдяки тому, що був найкращим — тілом і духом. Це його життєва справа, його шлях, його дхарма. Він любить цю справу, тому досягнув майстерності.

Те ж саме стосується всіх інших професій: хочеш досконалості — роби те, що любиш. Те, що відповідає твоїй природі, твоїм вродженим здібностям. Це арійський підхід, це шлях саморозкриття людини та її талантів.

Він є протилежністю розрекламованому ліберальному підходу, згідно з яким займатися треба тим, за що більше платять. Це шлях до самознищення особистості. «Мертва зовсім є душа людська, яка не віддана своєму спорідненому ділу, подібна до каламутної та смердючої води... Що горесніше, як плавати в достатку і смертно мучитись без спорідненої справи? І нема радісніше, як жити за натурою» — навчає Григорій Сковорода у трактаті «Розмова, названа Алфавіт, або Буквар миру».

2. Виродження духовенства.

У відповідності з Традицією, Леонід йде за порадою до місцевих жерців. Вони відірвані від життя — живуть на високій горі. Це «хворі містики», духовні та фізичні виродки. Проте вони вважають себе носіями найбільшої сили і величі, адже всім потрібне їхнє «благословення». Леонід приносить їм у пожертву мішок золотих монет і ділиться своїм планом захисту Вітчизни. Проте «духовних отців» це зовсім не цікавить. «Не вір в людей, повір богам!» — закликають вони Леоніда і пророкують йому поразку.

Леонід покидає храм, не отримавши поради жерців. А вже за мить стає зрозуміло, чого варті їхні «духовність» і «пророцтва». Виявляється, що вони підкуплені посланцем Ксеркса і виконують волю ворожої держави.

Показово, що посередником у цій зраді виступає найвпливовіший член спартанської Ради, так би мовити, місцевий «нардеп». Йому також щедро заплатили.  Дивні аналогії...

3. Виродження владної верхівки.

Леонід керується арійським Звичаєм, власним досвідом і здоровим глуздом. Він знає, що ворога можна зупинити і перемогти. Діяти треба негайно, навіть якщо для цього доведеться порушити «обряди» і усталені стереотипи. Він збирає 300 священних воїнів — три сотні безстрашних. Козацький курінь характерників, готовий на все. Але тут підходить група «нардепів» (переважно старих маразматиків) на чолі з головним зРадником.

Вони вимагають припинити підготовку до війни, бо «так сказав оракул». «Спарта не повинна воювати!» — вигукують вони, не розуміючи, що війна вже йде повним ходом. Ворог безжальний. Спалене місто, на яке вночі напали вороги і вирізали всіх, навіть дітей — красномовне тому підтвердження. Але нардепи сподіваються домовитися з Ксерксом. Їх цікавить влада будь-якою ціною. Їхня активність виявляється в інтригах. Вони зарозуміло вважають себе елітою нації.

4. Чоловік і жінка.

Справжніх чоловіків народжують і виховують справжні жінки. Дружина Леоніда — королева Горго — є зразком жінки, яка підтримує чоловіка і сприяє розкриттю його особистості. Вона уособлює Батьківщину. Леонід глибоко шанує її і у складних ситуаціях звертається за порадами. Для жіночого мислення властива здатність безпосередньо, «інтуїтивно» сприймати події. Натомість чоловікам властиве сприйняття через призму логіки й раціоналізму. Тому жінки часто бачать те, що приховане від чоловіків. Поєднання двох типів мислення формує стереоскопічне бачення світу. Тому фундаментальним арійським принципом є «гармонія протилежностей» чоловічого і жіночого начала. Стирання ж відмінностей між цими полюсами (ожіночення чоловіків чи очоловічення жінок) — шлях до виродження і самознищення.

Протилежне ставлення до жінки бачимо в кіношних начебто «персів». Жінка у них не має права голосу — вона сприймається лише як рабиня і засіб тілесних утіх. А сам Ксеркс є неначе символом протиприродного змі­шування чоловічого і жіночого. Він обвішаний прикрасами як новорічна ялинка і нагадує трансвестита. У нього макіяж, манікюр і блудливий погляд. Хоча насправді Ксеркс таким не був.

5. Дегенерація, збочення, сатанізм — інструменти тиранії.

Тіло «Ксеркса» — це суцільний пірсинг. Що символізує проколювання плоті металевими предметами? І чому ця «мода» нині так настирливо просувається серед молоді? Річ у тім, що західна цивілізація стрімко перетворюється на суспільство тотального контролю. Важливим чинником ліберальної тиранії є «чіпізація» населення, тобто вживляння в людське тіло мікрочіпів у ролі електронного паспорта, медичної картки, фінансового ідентифікатора, пристрою глобального позиціювання. Нав’язлива реклама пірсингу призначена для психологічного звикання людей до грядущої примусової «чіпізації».   

Щоб «людський фактор» не заважав «князю темряви» керувати людською «біомасою», здійснюється системна дебілізація масової свідомості зі зведенням її до рівня тваринних інстинктів. Характерною є сцена нічної мультирасової оргії, в якій бере участь музикант з козлячою головою — відвертий символ диявола.  Увімкніть на півгодини телевізор, і ви побачите «зірок шоу-бізнесу» — таких самих пірсингованих «артистів».

6. Різноманітність проти уніфікації.

Кожен спартанець — яскрава індивідуальність. Натомість всі інші — безлика невиразна маса. Символом мертвотної одноманітності є однакові маски, що приховують обличчя «безсмертних» — еліти ворожого війська. Через це всі вони нагадують біороботів.

Спартанці всі різні, але кожен знає свою функцію. Діють злагоджено, як ціліс­ний колектив.

7. Расовий і культурний хаос.

Раса — це чиста генетична лінія, що якісно відрізняється від інших ліній і здатна до відтворення собі подібних. При расовому ж змішуванні відбувається спроба поєднати непоєднувані елементи. Тому вже в другому і третьому поколінні відбувається різке зниження життєспроможності  потомства, стрімке зростання генетичних і психічних захворювань, зменшення плодючості, підрив творчого потенціалу.

Оточення Ксеркса — це майже суцільні мулати. Чому? Тому що тиранії не потрібні сильні й творчі люди з расовою самосвідомістю, бо лише вони здатні вчинити опір. Натомість з «мультикультурними мулатами» таких проблем майже не виникає.

Чистота людських рас і розвиток національних культур забезпечують різноманітність людства, яка є основою його життєвої сили. Руйнування ж расової і культурної різноманітності веде людський рід до занепаду і повільного вмирання. Расовому хаосу і культурному змішуванню «спартанці» протиставляють расову селекцію і плекання культурної неповторності.

8. Арійський вольовий імператив.

Головний конфлікт фільму «300» — протистояння між тиранією і свободою. Спартанці кажуть: «Все, що робиться з чужої волі — зло. Все, що робиться з власної волі — добро. Треба знати це коротке визначення добра і зла». Це вихідна точка їхнього світогляду, це арійський імператив.  Людина еволюціонує лише тоді, коли діє з власної волі.

9. Рішучість і нещадність до ворога.

Ворогів ніхто не запрошував на землю Спарти. Вони прийшли в чужий дім, щоб знищити його законного господаря й заволодіти його «землею і водою». Вся їхня облеслива демагогія — лише елемент бойової тактики задля швидшого досягнення мети. Леонід розуміє, що з таким ворогом безглуздо про щось дискутувати. Він прийшов знищити нас, тому сам заслуговує на знищення. Покарання має бути рішучим, жорстким і демонстративним. «Ми на нашій землі!» — говорить Леонід, і спартанці зіштовхують вороже військо у прірву. Жодного жалю! Лише спокійна рішучість і усвідомлення власної правоти.  

10. Якість і персональна відповідальність.

Організована еліта здатна перемагати будь-яку навалу. Не слухайте панікерів, які волають про неминучу поразку, мовляв «проти нас весь світ!» Сучасний світ — це перегній. Арійська структура проходить крізь нього, як теплий ніж крізь масло. «Чим густіша трава, тим легше косити» — казав король Аларіх. «У тебе багато рабів, Ксерксе, але мало воїнів» — каже Леонід, який б’ється в перших лавах і ризикує разом з усіма. «Ксеркс» особисто не бере участі в битві, а спостерігає за нею. Дві моделі організації. Згідно з арійським підходом, чим вища влада, тим більша відповідальність. Це шлях до компетентного керівництва. При ліберальному підході рішення приймають одні, а ризикують інші. Вся система тримається на маніпуляціях та демагогії — і в цьому її слабкість.

Влада — це відповідальність. А де відповідає більше одного, там не відповідає ніхто і починається анархія. Леонід несе персональну відповідальність за всі свої рішення. Тому радиться з розумними людьми. Дуже ввічливий у розмові. Накази віддає лише тоді, коли в цьому є необхідність. Зазвичай його люди самі знають, що треба робити. Головне джерело його влади не посада, а особистий авторитет. Тому заради нього воїни готові на все.

11. Честь і слава.

Спартанці не бояться смерті, бо знають, що людський дух безсмертний. Він еволюціонує шляхом багаторазового земного втілення. Це називається палінгенезія, або реінкарнація. Кожне наступне втілення залежить від попереднього: «що посієш — те й пожнеш». І що залишиш після себе, те отримаєш у наступному втіленні. Залишиш здорових красивих дітей — народишся в здоровому красивому тілі. Залишиш чисту природу — народишся в земному раю. Залишиш культуру — народишся в світлі, зі знанням, хто ти, звідки прийшов і куди йдеш. А якщо в цьому житті здійсниш видатні, славні вчинки — то в майбутньому втіленні зможеш упізнати себе в одному з героїв минулого. Тому смерть — це не те, чого треба боятися. Згідно з арійським світоглядом, злякати нас можуть лише негідні вчинки, під­лості, зрада. Бо вони руйнують долю, і за них доведеться відповідати якщо не в цьому житті, то в наступному. Тому арійців так цінують славу, а їхнє гасло: «Світ після нас має стати кращим!».

Світогляд «дітей ночі» діаметрально протилежний. Згідно з ним, людина живе на світі один раз. Тому яка різниця, що вона лишить після себе — все рівно цим вона вже ніколи не скористається. Тому гасло «нових кочівників» — «Після нас хоч потоп!» Його наслідки: фізичне і культурне виродження, екологічне самогубство, апофеоз егоїзму і соціальний розпад. Але «діти ночі» цього не розуміють. Для «Ксеркса» поведінка спартанців — суцільне божевілля.

Описані вище ідеї протистояння Світла і Темряви показані у фільмі «300» з безпрецедентною сміливістю, категорично і контрастно. Тут немає напівтіней: добро — це добро, а зло — це зло. А що понад це — те від лукавого. На людство насувається морок розпаду, виродження і тиранії. Порятунок — у воскресінні Арійської раси. Ще ніхто з нами не говорив так відверто!

Як автору вдалося обійти американську політкорект­ність? Три нехитрі способи. По-перше, послання новим аріям замасковано під комікс для підлітків. По-друге, «дітей мороку» назвали персами, а «дітей Сонця» — спартанцями. По-третє, все це приурочили до антиіранської істерії, тому обгортка фільму виглядає привабливо для державної пропаганди США.

У фільмі символом віртуальної Спарти є осяяні сонцем золоті поля пшениці. Так само, як і символом реальної України! Природно, хочеться запитати: А яке відношення має Україна до всесвітнього арійського відродження? Схоже, що найбезпосередніше. 7500 років тому саме на цих просторах сформувалась Арійська раса. 

І хай не лякає нинішня системна криза України, — бо це криза перетворення. Весь столітній бруд виплив на поверхню — відбувається очищення. Пострадянська система переживає обвальний розпад. Разом з нею розпадаються світоглядні кайдани, що сковували український дух.

Фільм «300» — це сучасна Бгагавад-гіта, божественне повчання для нових арійських кшатріїв, тобто воїнів і державних організаторів. Воно з’явилося через рік після розшифрування (у 2006 році) «Доброї Новини Ісуса Хреста, Сина Божого» — божественного послання для нових арійських брахманів. Отже, час настав!

Сьогоднішня Україна де-факто є найвільнішою країною планети, з найбільшими потенціями творення нової цивілізації. Гіперборійський пульсар переживає чергове пробудження. До 2015 року на цій святій землі має народитися новий український етнос, нова арійська нація, нова цивілізація Золотої доби.

«Почалась нова ера — ера свободи!» — звертаються до нас герої славного минулого. «Ми вільні. Там — варварські племена. Тут — єдина сила, що йде на праве діло. Ворог чисельно переважає нас. Але сьогодні той день, коли ми врятуємо світ від тиранії, від мороку — і наше майбутнє буде яскравіше, ніж ми можемо собі уявити».

Цими словами закінчується фільм. У нас же все тільки починається.

Ігор Каганець,
Інститут метафізичних досліджень.

«Аратта»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com