Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Податкова інформує

За «букет» правопорушень — 20 мільйонів гривень

В ході проведення планової перевірки приватного підприємця, громадянина С., податківцями Голосіївського району столиці виявлено ряд порушень податкового законодавства за які донараховано майже 20 млн. грн.

Вищезазначений громадянин спромігся порушити майже всі закони стосовно ведення підприємницької діяльності, а саме: Декрет КМ України «Про прибутковий податок з громадян», занизивши суму оподатковуваного доходу  понад 2,3 млн. грн., Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб», за виплачену працівникам заробітну плату «в конвертах» — сплатить до бюджету майже 13 тис. грн., Закон України «Про податок на додану вартість» за порушення якого донараховано податку в сумі понад 570 тис. грн., Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Постанову Національного Банку України «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» сума донарахувань — майже 3,8 млн. та інші.

Загальна сума донарахувань за порушення податкового законодавства понад 20 млн. грн.

 

Податківці в авангарді боротьби з тіньовою економікою

Чергова прес-конференція начальника  ДПІ у Голосіївському районі  м.Києва  була присвячена таким важливим завданням податкової, як детінізація зайнятості, легалізація доходів громадян, а також ліквідація джерел походження тіньових коштів для виплат заробітної плати  та інших доходів громадян, з яких не сплачуються податки.

З метою виконання поставлених завдань податківцями проводиться робота в таких основних напрямках:

Виявлення неоформлених належним чином найманих працівників — ведеться  роз’яснювальна робота з працедавцями стосовно вимог трудового законодавства, норм Податкового  кодексу України та переваг офіційного  працевлаштування працівників, результатом якої стало додаткове залучення до оподаткування 756 громадян та оформлення належним чином трудових відносин з 644 найманими працівниками; проводяться комплексні перевірки щодо виявлення фактів порушення податкового та трудового законодавства — за 9 місяців поточного року було виявлено 49 неоформлених належним чином найманих працівників, донараховано та застосовано штрафних санкцій по податку на доходи фізичних осіб у розмірі понад 2,1 млн. грн., сплачено 1,3 млн. грн.

Погашення заборгованості по виплаті заробітної плати —  в ДПІ створено постійно діючу робочу групу, яка проводить співбесіди з керівниками підприємств — боржників, в результаті чого за січень — вересень 2011 р. було погашено заборгованості по виплаті заробітної плати  на суму 11, 7 млн. грн., а до бюджету надійшло 4, 4 млн. грн. з податку на доходи фізичних осіб.

Виявлення громадян, які ухиляються від сплати податків — проводиться роз’яснювальна  робота, надсилаються повідомлення  з проханням задекларувати свої доходи. За 9 місяців  2011 року мешканцям Голосіївського району надіслано понад 2000 повідомлень, наслідком цього стало поданння 887 декларацій та  декларування доходу на суму  536,5 млн грн.; проводиться моніторинг  періодичної преси та оголошень з метою залучення до оподаткування квартироздавачів — з початку року було  залучено 30 громадян, якими сплачено до бюджету податок на  доходи фізичних осіб в сумі 275,4 тис. грн. За 9 місяців поточного року громадянами — орендодавцями (243 чол.) було заявлено дохід від здавання в оренду власного житла на загальну суму 11,8 млн. грн. та сплачено до бюджету податок на  доходи  фізичних осіб в сумі 1,6 млн. грн.            

 ДПІ у Голосіївському районі й надалі буде продовжувати робити свій внесок у формування принципово нової свідомості платників податків, яка б  відповідала рівню цивілізованих та розвинутих країн світу, а саме — добровільної та свідомої сплати податків з чіткім розумінням, що від цього залежить не тільки власний добробут, а й добробут країни в цілому».

 

Податківці Голосіївського району столиці продовжують виявляти порушення податкового та трудового законодавства

На сьогоднішній день в нашій державі «процвітає» таке негативне явище як виплата заробітної плати «в конвертах», що зменшує надходження до місцевих бюджетів і тим самим впливає на розмір видатків на соціальні програми. Одним із основних завдань податківців є виведення заробітної плати «з тіні», на що і спрямовуються значні зусилля співробітників податкової служби...

Податківцями Голосіївського району м. Києва проводяться комплексні заходи щодо виявлення фактів порушення податкового та трудового законодавства...  

Так, нещодавно, співробітниками управління оподаткування фізичних осіб було проведено ряд перевірок здійснення підприємницької діяльності фізичними особами, результати яких виявилися невтішними. Майже при кожній перевірці були виявлені порушення.

Під час проведення перевірки підприємця Ж., яка займалася торгівлею тютюновими виробами та алкогольними напоями, було встановлено, що в неї працює найманий працівник без оформлення трудової угоди, а діяльність здійснювала без ліцензії на торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями. За результатами перевірки донараховано 28 тис. грн.

Аналогічне порушення виявлено в кафе «Г», де працювало 5 «нелегальних» працівників. Крім того, перевіркою встановлені порушення при застосуванні касового апарату — готівка одразу потрапляла в кишеню підприємця. «Роботодавцю» Б. донараховано 23 тис. грн.

Порушники понесуть відповідальність відповідно чинного законодавства...

ДПІ у Голосіївському районі м. Києва

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com