Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ТИМОШЕНКО УВ’ЯЗНИЛИ НА СІМ РОКІВ?!

Печерський районний суд Києва оголосив ухвалу про засудження екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко до семи років позбавлення волі без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення оголосив головуючий у справі суддя Родіон Кірєєв.

Суд також задовольнив цивільний позов НАК «Нафтогаз України», який вимагав від Тимошенко компенсації збитків, завданих компанії внаслідок підписання угод у січні 2009 року в обсязі 1,516 мільярда гривень. Суддя відзначив, що враховуючи суспільно небезпечні дії Тимошенко він не бачить підстав для пом’якшення вироку, повідомляє «Українська правда». Суддя назвав доведеним фактом завдання Тимошенко 1,5 мільярдів збитків «Нафтогазу».

За словами Кірєєва, докази свідчать про те, що підписання контрактів між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз» всупереч угодам попереднього Кабміну «відбулось виключно завдяки протиправним та одноосібним діям Юлі Тимошенко».

Що стосується даних Ernst & Young, що витрати «Нафтогазу» після укладання Тимошенко угод зменшилися, то суддя Кірєєв заявив, що висновки аудиторів пояснюються зменшенням спожитого Україною газу в тому році.

«Дії Тимошенко виходять за рамки її повноважень, що спричинило тяжку наслідки», – заявив суддя.

Тимошенко відбуватиме покарання на території Київ­ської області. У її строк буде включено перебування її у СІЗО.

Як повідомляв УНІАН, 11 квітня Служба безпеки України передала до Генеральної прокуратури України 15 томів справи щодо газових угод 2009 року.

Того ж дня старший слідчий з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Олександр Нечвоглод виніс постанову про порушення проти Ю.Тимошенко кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади та службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Державне обвинувачення просило суд призначити Ю.Тимошенко покарання у вигляді 7 років позбавлення волі із забороною протягом трьох років обіймати державні посади.

***

Вирок Юлії Тимошенко, в разі оскарження, набуде чинності лише після того, як буде винесений вердикт апеляційного суду, наголосив  Радіо Свобода  колишній міністр юстиції, директор Інституту правової політики Микола Оніщук.

До того часу, як вирок не набуде законної сили, він не може бути оскаржений у Європейському суді з прав людини в Страсбурзі.

«Рішення суду першої ін­станції не набуває законної сили, якщо воно оскаржується до суду апеляційної інстанції. Дуже ймовірно, що адвокати пані Тимошенко подадуть таку скаргу», – сказав екс-міністр юстиції.

За словами Миколи Оніщука, фактично апеляційний суд розглядає справу заново, тож тривалість розгляду як правило не більша, ніж у суді першої інстанції. На думку Миколи Онішука, розгляд справи Тимошенко в апеляційному суді може тривати від місяця до двох.

***

Після оголошення вироку кілька людей намагалися прорвати кордон правоохоронців, які охороняли виїзд з Печерського суду. Один із правоохоронців, який стояв у другому ряду, з-за спин свої колег застосував сльозогінний газ.

Після цього «Беркут» почав відтісняти людей з-під приміщення суду й натовп завалив сходи до сцени, з якої  мітингувальники виступали з промовами.  Сходи упали на дівчину.   Її забрала швидка допомога.  Лі­карі попередньо зафіксували у постраждалої травму хребта.

Сутички з правоохоронцями відбувалися й тоді, коли прихильники Тимошенко перекривали Хрещатик.  У  прес-службі  Головного управління Міністерства внутрішніх справ Києва повідомили, що міліція затримала 7 людей з тих, хто брали участь у перекритті вулиці Хрещатик у Києві.

Затриманих доправили  в Шевченківське районне управління міліції. Їм  інкримінується адміністративне правопорушення.

***

Екс-прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко розраховує, що Європейський суд з прав людини скасує незаконний вирок, винесений їй Печерським районним судом Києва за результатами розгляду справи про газові угоди 2009 року.

Про це Ю.Тимошенко заявила одразу після того, як головуючий у справі суддя Печерського райсуду Родіон Кірєєв оголосив її вирок у вигляді ув`язнення строком на 7 років.

«Я переконана, що Європейський суд скасує неправосудне рішення», — заявила Ю.Тимошенко .

На її думку, сьогоднішнє рішення суду свідчить про те, що в Україні «розтоптана Конституція та правосуддя і ніхто не може покладатися на ці суди».

«Зараз дуже важкий і дуже відповідальний момент. Будьте разом, будьте силою! Слава Україні!», — закликала Ю.Тимошенко.

***

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.

Як повідомили власному кореспонденту УНІАН у Брюсселі у прес-службі генсека Ради Європи, так він прокоментував судовий вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко.

«У демократії судження про політичні рішення мають бути залишені парламенту та виборцям, а не судам», — заявив генсек Ради Європи.

Т.Ягланд висловив сподівання, що запропоновані нещодавно зміни до Кримінального кодексу України зроблять неможливими такі судові процеси у майбутньому.

***

Президент Європарламенту Єжи Бузек висловив стурбованість вироком екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко як  політично вмотивованим.

«Контекст та умови цього вердикту викликають стурбованість політично вмотивованою природою та вибірковим застосуванням верховенства права в Україні. Я маю серйозні сумніви щодо чесності, незалежності та прозорості цього процесу», –  наголосив президент Європарламенту у спеціальній заяві.

За його словами, закон, який було застосовано проти Тимошенко датується ще радянськими часами, і таке застосування  не є практикою у демократичних країнах.

«Україна – велика нація, яка заслуговує більшого», – наголосив Бузек.

Він також висловив сподівання на те, що Кримінальний кодекс України буде змінений, а вирок суду переглянуть під час апеляційного процесу. Адже  посилення верховенства права і справжня боротьба з корупцією є важливими не лише для укладення угоди про асоціацію між Україною та ЄС, але й для консолідації демократії в Україні.

«Я закликаю Україну дотримуватися принципів та спільних цінностей, які визначають наші відносини і є ключовими для «Східного партнерства»,– йдеться у заяві  Президента Європарламенту

***

Іспанський сенатор, член групи Народної Європейської партії у Парламентській Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт вважає, що доки Юлія Тимошенко перебуватиме за ґратами, Європейський парламент ніколи не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС.Про це Аграмунт заявив, коментуючи вирок Тимошенко.

 

(Початок на 1 стор.)

«Я читав сьогодні вранці вирок Печерського суду і не вірив своїм очам. Я не думав, що це станеться. 7 років ув’язнення та 3 роки заборони політичної діяльності -  це на сто відсотків політичне рішення. Імовірно, його мета - завадити пані Тимошенко взяти участь у майбутніх парламентських, а згодом і президентських виборах. Імовірно, Янукович у такий спосіб вирішив спростити собі шлях до влади, усунувши небезпечного супротивника. Такі дії приносять шкоду політичному іміджу України... Йдеться про грандіозний політичний скандал. Бо в справі немає корупції, немає особистого збагачення, - це чистої води політика».

***

Російське зовнішньополітичне відомство бачить очевидний антиросійський підтекст у «історії» з Юлією Тимошенко. Про це мовиться в офіційній заяві, оприлюдненій на веб-сторінці МЗС Росії у вівторок. «По суті справи Ю.Тимошенко судили за діючі та ніким не скасовані юридично зобов’язуючі угоди між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз Україна», – мовиться в документі.

«У Росії твердо налаштовані на розвиток і поглиблення всебічного партнерства з Україною, в тому числі на пошук взаємоприйнятних рішень в газовій сфері, як про це домовилися керівники двох держав» у вересні цього року – мовиться в заяві МЗС Росії і висловлюється сподівання, «що руху в цьому напрямку не завадять спроби в односторонньому порядку вивести ситуацію з узгодженого правового поля».

Російське зовнішньополітичне відомство наголошує, що «керівництво багатьох держав і світова громад­ськість сприймають весь цей судовий процес як ініційований виключно з політичних мотивів. Звинувачуючи Ю.Тимошенко у перевищенні влади при укладанні контракту на поставку російського газу в 2009 році, Печерський суд проігнорував переконливі свідоцтва того, що згадані газові домовленості були оформлені в строгій відповідності до законодавства Росії і України і застосовними нормами міжнародного права».

***

Правозахисна організація «Міжнародна амністія» закликає звільнити колишню прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, засуджену у вівторок Печерським судом Києва «за зловживання службовим становищем» на 7 років позбавлення волі із забороною обіймати державні посади протягом ще трьох років.

«Переслідування щодо Юлії Тимошенко є політично вмотивованим. Висунуті проти неї звинувачення не є злочинами, визнаними на міжнародному рівні, вони є спробами встановити кримінальну відповідальність за рішення, які вона зробила в перебігу її роботи», – сказав Джон Далгусейн, керівник відділення «Міжнародної амністії» в Європі та Центральній Азії.

Він наголосив, що невірні політичні рішення – якщо вони і мали місце – «мають бути покарані виборцями, а не через суд». За словами Далгусейна, звинувачення проти Тимошенко є незаконними, тому вона повинна бути негайно звільнена.

Заява «Міжнародної амністії» – як і заяви від керівництва Євросоюзу,  Єврокомісії та інших міжнародних організацій надійшла у вівторок невдовзі після оголошення вироку колишньому Прем’єр-міністрові України. Зокрема, верховний представник Євросоюзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Катрін Аштон заявила, що Євросоюз «перегляне свою політику щодо України».

***

«Наша Україна» категорично засуджує протиправний вирок проти Юлії Тимошенко і розцінює його як акт політичних репресій режиму проти одного з лідерів опозиції. Сьогодні відбулася розправа не з конкретною особою. Вчинено замах на українську демократію і кожного з нас», — йдеться, зокрема, в документі.

«Судилище проти Ю.Тимошенко не має нічого спільного з правосуддям і бажанням встановити істину в обставинах укладання московських газових угод. Процес був проведений упереджено, несправедливо, непрофесійно, з явним наміром засудити обвинувачену. Таке вибіркове застосування правосуддя не залишає жодних сумнівів, що рішення суду було продиктоване владою, а сам процес був політично вмотивованим, аби прибрати з політичного поля одного з найсильніших конкурентів нинішнього режиму», — наголошують автори заяви.

***

Опозиція проситиме Євросоюз вдатися до санкцій щодо українських офіційних осіб, причетних до вироку у справі Юлії Тимошенко, заявив заступник Голови Ради Ради Микола Томенко.

«Ми пропонуватимемо іти «білоруським шляхом»: забороняти в’їзд (до країн ЄС), блокувати їхні рахунки. За нашою інформацією, наші проросійські високопосадовці свої гроші тримають в Європі.  І цих грошей достатньо багато», – сказав Микола Томенко.

За матеріалами УНІАН,
Радіо Свобода, Рейтер, Тиждень

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com