Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Вітер несе зміни

Відкриття вітряного парку «Новоазовський» відбулося в с.Безіменне на узбережжі Азовського моря.

“43 вітроагрегати даватимуть енергії більше за рік, ніж споживають чотири прилеглі райони — Тельманівський, Новоазовський, Першотравневий і Володарський. Тобто 2,5 таких вітропарки закриють потребу такого великого споживача, як Маріуполь», — заявив на відкритті парка голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк.

«Приблизно за п`ять-сім років традиційна енергетика стане дорожчою за ту, яка сьогодні здається дорогою...», — вважає голова НКРЕ Сергій Тітенко.

У с.Безіменному реалізується інвестиційний проект з будівництва 43 вітроенергетиних установок потужністю 2,5 МВт кожна. Термін реалізації проекту 2010-2014 рр. Проектна потужність вітрової електростанції — 107,5 МВт. Вартість проекту — 1,8 мільярда гривень.

На даний момент завершено будівництво першої і другої черги проекту, змонтовані десять вітроустановок загальною потужністю 25 МВт. Розпочалося будівництво третьою черги у складі 13 вітроенергетичних установок загальною потужністю 32,5 МВт. Україна має намір активно впроваджувати енергоефективні технології й альтернативні види енергії, зокрема, вітряну і сонячну. Сонячні електростанції уряд України планує будувати в Криму, Одеській, Херсонській і Миколаївській областях, вітрові — на берегах Чорного і Азовського морів, на Донеччині й Луганщині. На користь розвитку альтернативних видів енергії і відповідних технологій прийняті закони, що надають значних пільг для інвесторів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com