Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Українці — прагматики

Як повідомили УНІАН в Інституті Горшеніна, значна частина молоді в усіх чотирьох країнах робить ставку на самореалізацію, кар’єру і матеріальне благополуччя. При цьому найбільше прагнуть до самореалізації українські студенти (70,2%). На другому місці у них кар’є­ра і професіоналізм (51,5%), на третьому — любов і дружба (48,9%).

На самореалізацію робить ставку і російська молодь (66,2%), турбуючись при цьому про кар’єру (60,0%) і матеріальне благополуччя (54,4%).

Певний прагматизм продемонстрували і казахські студенти — у них лідируючі позиції зайняла кар’єра (72,1%), друге місце — гроші і матеріальне благополуччя (53,2%), третє — самореалізація (47,1%).

При цьому більше ніж половина польських студентів (54,0%) вкладає у поняття «успіх» такі нематеріальні речі, як любов, дружба. За ними слідують самореалізація (48,5%), а також кар’єра і професіоналізм (47,4%). Близько третини опитаних студентів в усіх країнах ототожнюють з поняттям «успіх» вдалий шлюб, незалежність і свободу, а також стабільність.

Зараз у молоді набагато більше можливостей проявити себе і бути успішними. За радянських часів ми знали, що ми всі маємо право на середню освіту. Обов’язково дитина мала навчатися у школі, але була якась «зрівнялівка».  І в цьому сенсі було гірше, ніж зараз — нині виховується набагато вільніша молодь. Вже стали звертати увагу, що дуже важливо, щоб громадянин був вільним.

Міжнародне соціологічне дослідження «Студенти — образ майбутнього» проводилося Інститутом Горшеніна з жовтня 2010 року по березень 2011 року. Усього за випадковою вибіркою було опитано 5 тис. 155 студентів у 22 вищих навчальних закладах чотирьох країн: України, Росії, Польщі, Казахстану. У повному обсязі дане дослідження можна знайти на офіційному сайті Інституту Горшеніна.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com