Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПОПЕРЕДЖЕННЯ США

Financial Times пише, що уряд США оприлюднив «різке попередження» керівництву України і висловив занепокоєння низкою арештів та розслідувань, які «вибірково скеровані» проти опозиційних політиків і є «політично вмотивованими».

Заява надійшла у той час, як українська прокуратура інтенсивно допитувала лідера опозиції Юлію Тимошенко і санкціонувала арешти кількох її політичних союзників за звинуваченнями у корупції.

Часопис вказує, що десять урядовців, які працювали в уряді Тимошенко затримані, або заарештовані.

Часопис зазначає, що заява США є зміною попередньої стриманої позиції Вашингтона, який намагався налагодити діалог з дружньою до Москви адміністрацією Януковича попри зростаюче занепокоєння станом з демократією в Україні.

Опозиція в Україні звинувачує адміністрацію Януковича у монополізації влади, переслідуванні опонентів, згортанні демократії та придушенні свободи слова, які були завойовані від часу Помаранчевої революції.

Адміністрація президента заперечує усі ці звинувачення і твердить, що бореться з корупцією, налагоджує добросусідські відносини з Росією і реформує економіку країни на шляху до ЄС.

FT вказує, що арешт колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка лише посилив побоювання, що пан Янукович прагне знищити опозицію і запровадити авторитарний режим.

Занепокоєння також викликало затримання активістів протесту на Майдані Незалежності у Києві, які брали участь у демонстраціях проти впровадження нового податкового кодексу.

Часопис цитує одного з керівників американської неурядової організації Freedom House Девіда Крамера, на думку якого, розвиток України ставить під сумнів відданість пана Януковича засадам демократії.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com