Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Хоровий фестиваль у Празі

Наприкінці грудня 2010 року  у місті Прага (Чехія)відбувся одинадцятий  Міжнародний хоровий конкурс “Різдвяна Прага - 2010”, в якому чудово виступив Вокальний ансамбль Міжрегіональної Академії управління персоналом “Gloria”під керівництвом Анни Кольберт. Колектив сумлінно готувався, виступив натхненно та професійно і показав високі результати своєї роботи, посівши почесне друге місце.

Своїми враженнями про конкурc поділилась керівник музичної студії Анна Кольберт: «Цей великий хоровий конкурс проходить у  Празі вже одинадцятий рік поспіль. Як і у всіх інших католицьких країнах Різдво святкують за місяць або за три тижні до самого Свята. Різдво неможливо собі представити без колядок,народних пісень та пасторалей. За допомогою музики,напевно, краще за все відчувається неповторна атмосфера і поезія передріздвяного часу.  І  тому конкурс,який проходив з 8 по 13  грудня називається “Різдвяна Прага”  у рамках святкування за підтримки мерії міста Прага та унії чеських хорів. На початку грудня у центрі Праги надзвичайно красиво. Розпочинають свою роботу різні фестивалі, ярмарки, святкові дійства, у цей час місто вже прикрашають ялинки і новорічне оздоблення. Сюди приїжджають багато людей з усього світу, щоб погуляти, відпочити або просто подивитися на різдвяне місто.

Це міжнародний конкурс. Там беруть участь  ансамблі та хори різних  вікових категорій: дитячі, молодіжні, дорослі та фольклорні ансамблі.

Минулого року на цей конкурс їздила мій викладач Юлія Віталіївна Пучко диригентом  дівочого хору  спеціалізованої музичної школи ім. М.Лисенка. Їй дуже сподобалось і саме вона порекомендувала нам поїхати на цей конкурс.

Перший концерт відбувався у костелі в центрі Праги, а другий - в Національному Домі Чехії. Це дуже красиві зали, в яких прекрасна акустика, що сприяє красивому виконанню.

У програму увійшли такі твори як “Щедрик” Миколи Леонтовича - це як візитна карточка України, Андрія Гнатишина “Щедрий вечір, добрий вечір”, “Буковинські вечорниці” А.Кос-Анатольського, українська-народна пісня-фольк з джазовою обробкою сучасного композитора Володимира Міхновецького “Ой, полечко - поле”, також складна партитура “Ой, нині свято Яна” Олексія Скрипника та  “Libera   Me” Габріеля  Форе під супровід роялю.

Ми привезли до Академії срібло. Нашими конкурентами були колективи з Сінгапуру, Південної Африки, Чехії, Латвії та Росії. Особливо сильними  булихори з Південної Африки(ПАР) та Сінгапуру. У останніх був дуже м’який і красивий вокальний звук. Хор з Південної Африки складався з 60 осіб і вже приїжджали вдруге. Вони  сподобались суддям своїм драйвом та вільними рухами при виконанні музичних творів. А загалом боротьба була на високому рівні.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com