Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У РОСЛИНИ — НАЙБІЛЬШИЙ ГЕНОМ

Вчені із науково-дослідницької лабораторії Джодрелла з’ясували, що найбільшим геномом у світі володіє рослина Paris japonica, яка поширена на землях Японії. Розмір генома цієї рослини набагато більший, ніж людський, а також на 15% перевищує розмір генома попереднього рекордсмена – риба Protopterus aethiopicus.

Отже, новим рекордсменом тепер вважається рослина Paris japonica, розмір генома якої становить 152.23 пікограми (пг).

За словами наукового співробітника лабораторії Іллі Лейтча, якщо б розплутати геном цієї невеликої рослини, то він був би значно довший за знамениту лондонську башту — Біг-Бен, висота якої має 96,3 метрів.

Для порівняння варто нагадати, що багато інших рослини і тварини також володіють великими геномами. Так наприклад, геном деяких видів амфібій досягає 132 пг. Людський геном становить приблизно 3 пг, що є набагато менше, ніж у інших живих організмах. Якщо ж не брати до уваги різні бактерії та віруси, в яких геном дуже-дуже маленький, то найменшим геномом володіє паразит людини та багатьох інших ссавців — Encephalitozoon intestinalis, 0.0023 пг.

Як бачимо різниця в розмірі геномів (кількість ДНК) в усіх живих організмах дуже відрізняється – саме це залишається великою загадкою Природи.

http://cikave.org.ua

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com