Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«Так жити неможливо» — сказав нардеп-регіонал

«Прожитковий мінімум в Україні складає 888 грн. і я думаю, що людині на такі гроші прожити неможливо», — зазначив Василь Хара під час зустрічі зі студентами МАУП.

Нещодавно у рамках Дискусійного клубу МАУП відбулася зустріч із народним депутатом України, Головою Федерації профспілок України Василем Харою. Василь Георгійович – заслужений працівник соціальної сфери, Голова Комітету соціальної політики і праці, тож соціальні питання були напрочуд актуальними на зустрічі.

«Все своє життя я займаюся соціальною роботою, тому і розповідь побудую на соціальних проблемах сьогодення. Пропоную такий регламент роботи — коротко охарактеризувати дві позиції: як побудована соціальна політика в Україні, та особливості соціального діалогу всередині держави», — розпочав виступ представник влади.

Конституція України у статті 43 проголошує: «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується». Стосовно цього закону нардеп зазначив: «Це питання досить об’ємне і має на меті, що одна людина, що працює, здатна утримувати не лише себе, а й двох непрацездатних членів родини. Але сьогодні, на жаль, ми не виконуємо таку умову Конституції, оскільки є сім’ї, в яких всі члени родини працездатні, але загалом сім’я вважається бідною».

Аналізуючи соціальні норми в Україні, Василь Хара зазначив, що держава повинна побудувати економіку таким чином, щоб в короткий проміжок часу досягти європейських стандартів. «ВВП в Україні в чотири рази менший, аніж середньоєвропейська норма. Але несправедливість полягає в тому, що середня заробітна плата в 20 разів менша. Це свідчить про те, що в нинішніх умовах життя є ресурси для кардинальної зміни оплати праці», — зауважив представник влади.

Соціальні умови життя визначаються прожитковим мінімумом, який би забезпечив життя, харчування, одяг тощо. Але, на жаль, цей показник в Україні не відповідає належному. Відносно цієї соціальної проблеми Василь Хара зазначив: «Прожитковий мінімум в Україні складає 888 грн. і я думаю що людині на такі гроші прожити неможливо».

Наприкінці зустрічі в. о. ректора МАУП Анатолій Подоляка подякував гостеві за змістовну розповідь і наголосив, що нова влада турбується насамперед про добробут людей і будує потужну соціальну державу.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com