Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

САМОПІАР З ДАЛЕКИМ ПРИЦІЛОМ

І швець, і жнець, і на дуді грець. У випадку російського прем’єр-міністра Володимира Путіна — і пілот, і еколог, і водій «Лади».

Російський лідер останнім часом проводить потужну PR-кампанію, щоб довести виборцям, що він — саме та людина, яка завжди потрібна у Кремлі. Так, у серпні російський прем’єр вирішив власноруч врятувати батьківщину від пожеж, сівши за штурвал протипожежного літака-амфібії. Політ Путіна розпалив цілу дискусію у російських та закордонних ЗМІ: чи прем’єрська це справа — бути пілотом?

Згодом глава уряду полював на рідкісного сірого кита на Камчатці, щоправда з благородною метою — взяти зразок його шкіри для досліджень. Дати раду з китом виявилось складніше, ніж одягти нашийник на білого ведмедя: з арбалета російський лідер поцілив у тварину лише з четвертого разу.

Останнім екстравагантним вчинком Путіна став автопробіг довжиною 2 тисячі кілометрів за маршрутом Хабровськ-Чита. Так Володимир Володимирович убив двох зайців: і стан нового шосе перевірив, і особисто випробував витвір АвтоВАЗу — спортивну «Ладу Каліну».

Як повідомили сибірські журналісти, чотириденну подорож російського лідера забезпечувала масштабна операція силових структур. Члени джиперського клубу «Диверсант» навіть відзняли на відео автомобіль Путіна і кілометровий ескорт з автомобілів з продуктами, запасними «Ладами», охоронцями, лікарями і ремонтниками, який супроводжував російського прем’єра у дорозі.

Закордонні ЗМІ, зокрема британська The Independent, уважно приглядалися до сибірського вояжу російського прем’єра і розцінили його як елемент PR-кампанії, мета якої — вкотре відчинити перед Путіним двері Кремля у 2012 році.

Водночас, Володимир Володимирович вирішив підтвердити імідж сильного і навіть жорсткого лідера, здатного навести лад у найбільшій у світі країні. Підтвердженням цього стало скандальне інтерв’ю газеті «Коммерсант», у якому російський прем’єр виклав власне бачення наведення ладу в країні.

«Що говорить чинне законодавство про марш? Потрібно отримати дозвіл місцевих органів влади. Отримали? Йдіть і демонструйте. Якщо немає — не маєте права. Вишли, не маючи права, — отримаєте по довбешці дубиною. Ось в Лондоні визначили місце. Де не можна, б’ють дубиною по довбешці. Не можна? Прийшов? Отримай, тебе отоварили. І ніхто не обурюється!», — зазначив Володимир Путін в інтерв’ю газеті «Коммерсант».

Поки невідомо, чи погодились з таким ставленням до інакомислення пересічні російські громадяни, проте опозиція «дубіной по башке» отримувати не готова.

«Останнім часом часто стикаюся з суддями, міліцією доблесною і з чекістами і т.д. Вони виконують політичні вказівки, як правило. У країні попрана Конституція, попрані закони, громадян залякують. Прем’єр-міністр наказує бити дубинами власний народ», — каже Борис Нємцов лідер опозиційного руху «Солідарність».

Незважаючи на таке обурення опозиціонерів, екстравагантні кроки Путіна приносять користь. За даними компанії Gallup, у червні рейтинг Путіна становив 74%, а у серпні зріс до 78%. Колега Путіна по владному тандему поки відстає — на 5% симпатій. Зараз Дмитро Медведєв намагається наздогнати главу уряду шляхом впровадження реформ, які б сподобалися росіянам. Ідей у нього поки що дві — перейменувати міліцію у поліцію та змінити російську Конституцію.

6 серпня Медведєв запропонував усім російським міліціонерам називатись на західний кшталт — поліцейськими. Ініціатива російського президента одразу трансформувалась у законопроект «Про поліцію», який набере чинності 1 січня 2011 року. Ідея глави Кремля вартуватиме робочого місця приблизно 20% співробітників теперішньої міліції — переатестацію пройдуть не всі.

Медведєв хоче змінити і Конституцію. Хоче бачити в Основному законі країни бодай згадку про Держраду — орган, який зараз працює на основі лише президентського наказу. Проте з цією зміною російський чільник не поспішатиме, до виборів президента у 2012 році ще є час.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com