Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЯБЛУНЕВИЙ СПАС У МАУП

19 серпня — за церковним календарем – Преображення Господнє, або Спас. Як завжди у цей день на території Міжрегіональної Академії управління персоналом біля академічної каплиці на честь собору дванадцяти апостолів відбулася традиційна церковна служба, присвячена святу Преображення Господнього. Святковий молебень, на який зібралися працівники Академії, відправив отець Діонісій, привітавши працівників, студентів Академії, прихожан.

В ході служби прихожани почули і про походження свята: Преображення Господнє відзначають на спомин про велику подію в житті Ісуса Христа, про яку розповідається в Євангеліях. Розповівши своїм учням про таємницю своєї смерті та воскресіння, а також про близькі страждання, Ісус почув від них заперечення, тоді він узяв трьох апостолів і вирушив з ними на гору Фавор, де під час молитви лице його просяяло, ніби сонце, а одяг зробився білим і блискучим, як світло. З’явились пророки Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Раптом надзвичайна біла хмара накрила всіх. Із хмари почувся голос Бога: «Це є син мій улюблений, на якому моє благовоління; його слухайте». Вважається, що свято Преображення нагадує людям про необхідність духовного перевтілення і вдосконалення.

 Яблуневий Спас згадується ще й як «зустріч осені». У народі святкування Спасу пов’язане і з серпневими врожаями, тож цього дні віруючі приносять плоди і злаки до церкви як вдячність за добрий врожай. Цього дня у церквах святять яблука, груші, мед і обжинкові вінки, або колосся жита та пшениці. Так і в Академії наприкінці служби отець Діонісій освятив яблука, виноград та мед, які принесли прихожани.

Звернувшись до громади зі святковою проповіддю, отець Діонісій наголосив на тому, що споживаючи ці плоди, даровані природою, даровані Богом, люди мають відчувати радість буття, насолоду від життя на цій землі, відчувати Божественну присутність у кожному дні свого життя. Таким чином, кожна людина повинна викоренити в собі відчай і смуток і насолоджуватися радостями життя, як вчить православ’я.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com