Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПСИХОТРОПИ В ЛІКАХ

У п’яти з десяти перевірених препаратів для схуднення виявлена психотропна речовина.

Такі дані перевірки на безпеку 10 препаратів, що продаються в Україні («4.3.2.1», «DA Li», «Hoodi-Da», «Li Da», «XL-S DUO Slim and Shape», «Жуйдемен», «Золота кулька», «Ідеал», «Турбослім день», «Чарівний лотос») озвучив на прес-конференції в Києві президент центру експертиз «ТЕСТ» Валерій Безрукий.

В препаратах «Чарівний лотос», «Золота кулька», «DA Li», «Li Da» і «Жуйдемен» була виявлена заборонена в Україні речовина сибутрамін, що є сильним стимулятором центральної нервової системи з ефектом звикання.

За словами психіатра Олексія Шевцова, сибутрамін є наркотиком, «і його дія абсолютно не відрізняється від дії будь-якого іншого наркотика». При цьому вміст забороненої речовини в одній капсулі препаратів для схуднення у декілька разів перевищував допустимі норми.

Фахівці підкреслили, що вживання дієтичних добавок з сибутраміном може бути небезпечне для здоров’я і життя людини.

В.Безрукий підкреслив, що перевірені препарати популярні в Україні — препарату «Li Da» було продано на 17 млн. грн., «Чарівного лотосу» — 10 млн. грн., «Da Li» — 1,7 млн. грн., «Жуйдемен» — 1,4 млн. грн. і «Золотої кульки» — 207 тис. грн.

Він повідомив, в даний час державний контроль препаратів для схуднення, що відносяться до дієтичних добавок, обмежений, він зводиться до того, що перевіряється список складників, і якщо в списку немає заборонених речовин, їх реалізація дозволяється. На думку В.Безрукого, це дає великі можливості для зловживання, коли «заявлений склад не має ніякого відношення до реальності», оскільки виробники не указують в складі вміст забороненої речовини, яка насправді присутня в препараті.

В.Безрукий повідомив, що центр «ТЕСТ» готує подання до Адміністрації Президента, Кабміну, Антимонопольного комітету, Міністерства охорони здоров’я. «Сподіватимемося, що ситуація зміниться», — сказав він.

Прокуратура наразі проводить перевірки аптек на наявність у продажу заборонених препаратів. У столиці кримінальна справа по даному факту вже порушена Деснянським райуправлінням міліції. У Запорізькій області порушено 5 кримінальних справ за фактами продажу в аптеках засобів для схуднення, що містять психотропні речовини.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com