Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЗАКОН ЧИ АВАНТЮРА?

Завдяки новому закону про місцеві вибори ПР вдвічі збільшить своє представництво у Західній Україні, — вважають експерти.

Новий законопроект про вибори в місцеві органи влади дозволить Партії регіонів у Західній Україні вдвічі зменшити представництво своїх опонентів і за рахунок депутатів-мажоритарників збільшити своє представництво. Про це сьогодні, 5 липня, на прес-конференції у Львові повідомив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

На його думку, прийняття цього закону можна пояснити політичною доцільністю для Партії регіонів, яка залучивши до виборів мажоритарників, потім зможе отримати більш-менш лояльні до себе ради по всій Україні.

На думку політолога, закон про місцеві вибори дозволяє усунути від виборів громадські блоки, іменні блоки і молоді партії. Але разом з тим Олексій Антипович усі ці положення назвав «умовностями», бо для політичних партій на місцевому рівні «не є проблемою домовлятися і робити спільне кандидування».

Політолог, президент суспільно-гуманітарного консорціуму «Генеза» Любомир Скочиляс своєю чергою зазначив, що з цим законом відбувся певний крок вперед, тому що він передбачає відмову на місцевому рівні від чисто пропорційної системи.

Але водночас політолог наголосив, що змішана система на локальному рівні — це абсурд, тому що це призведе до роздвоєності політичної системи: частина депутатів буде залежна від людей, які їх обрали, а друга частина — від політичних партій.

На думку Любомира Скочиляса, цей закон є свідченням перетворення «недолугої» демократії в демократію «декларовану».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com