Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЛЬВІВ ВІДЗНАЧИВ СВЯТО ГЕРОЇВ

24 травня у Львові пройшло масштабне відзначення Свята Героїв, у якому взяли участь представники міської та обласної влади, громадські ор­ганізації та політичні партії.

Відзначення Свята Героїв розпочалося вшануванням Січових стрільців та воїнів УГА на Янівському кладовищі у Львові. Заступник голови Львівської ОДА з гуманітарних питань Ігор Держко, голова Львів­ської облради Мирослав Сеник, голова Льві­вського обласного товариства політв’язнів та репресованих Петро Франко поклали квіти до Меморіалу Січових стільців та воїнів УГА, запалили лампадки на їхніх могилах, а також вшанували пам’ять закатованої зв’язкової голови Проводу Українських Націоналістів Євгена Коновальця Ольги Басараб.

Після цього відбулося урочисте вшанування воїнів УГА біля Меморіалу на Личаківському кладовищі, куди також прибули учасники святкового марафону, який традиційно проходить у Львові у Свято Героїв.

Як наголосив Мирослав Сеник, марафон розпочався на Білогорщі, де поховано українського політичного діяча, голову Проводу ОУН-Б, Героя України Романа Шухевича. В ньому взяли участь 150 студентів Львівського державного університету фізичної культури, які пробігли 11 км.

“Українська влада робить сором’язливий вигляд, що не було тих, хто віддав життя за незалеж­ність України. Сьогодні фа­ктично немає представників державної влади на наших заходах. Очевидно, за це ми маємо попросити вибачення в тих, хто віддав життя за наше майбутнє… Цей марафон говорить про спадковість поколінь, а відтак — спадковість боротьби. Шановні студенти, пам’ятайте, що лише за незалежної України ви зможете мати можливість для самореалізації. Сьогодні це чин, що ми прийшли сюди. Це можна порівняти з тим часом, коли велися процеси над Чорноволом, Горинями!” — наголосив Мирослав Сеник.

«Не одна імперія хотіла б, щоб ми забули імена наших героїв. Але нація, яка забуває минуле, — не має майбутнього. Ці імена закарбовані у нашій пам’яті назавжди, — заявив 24 травня під час урочистого віча з нагоди відзначення Свята Героїв у Львові міський голова Львова Андрій Садовий.

“Ми є свідками того, як сьогодні учні кращих шкіл зібрались на український марш. Вони вірять у те, що роблять, у їхніх серцях — Бандера, Шухевич, Коновалець”, — наголосив Андрій Садовий, коментуючи святковий парад за участі львівських школярів з нагоди Свята Героїв.

Водночас мер Львова наголосив: “Зараз непростий час. Але це час, щоб краще зрозуміти себе, щоб усвідомити, що ніщо не дається просто так, за все треба воювати, все треба відстоювати!”

Як повідомив журналістам проректор з виховної роботи та зв’язків з громадськістю Львівського університету фізичної культури Ярослав Тимчак, Герої України Степан Бандера та Роман Шухевич були спортсменами. Бандера, попри хворі ноги, займався легкою атлетикою, а Шухевич — плаванням, тому сьогоднішній забіг, з його слів, є дуже символічним.

Після урочистостей на Личакові представники влади спільно із заступником міського голови Львова Василем Косівим, народними депутатами від фракції блоку НУНС Андрієм Парубієм та Володимиром В’язівським, а також головами організацій політв’язнів, ветеранів та репресованих поклали квіти до пам’ятника Степанові Бандері у Львові, де пройшло коротке віче.

Звідти колона учасників віча, а також активістів політичних партій, серед яких “Наша Україна”, ВО “Свобода”, КУН, НРУ, УРП, Фронт Змін, Батьківщина, “За Україну!”, Українська партія тощо організували “Український марш до пам’ятника Шевченку, де пройшов урочистий парад, віче та святковий концерт.

Під час віча Мирослав Сеник висловив обурення тим, що у 19-у річницю неза­лежності українська влада “вивісила георгіїв­ські стрічки”, ігноруючи тим самим тих героїв, яких сьогодні вшановує Львів.

Водночас, як повідомив у коментарі ZAXID.NET Ігор Держко, відповідаючи на запитання, чому у заходах з відзначення Свята Героїв не взяв участі голова Львівської ОДА Василь Горбаль, чиновник зазначив, що губернатор готується до засідання Ради регіонів, яке пройде у Львові 27 травня.

“Губернатор має відрядження, готується до візиту Президента, прем’єра, голови ВРУ. Львів­щину чекає безпрецедентна акція, тому голова Львівської ОДА як керівник організаційного комітету бере участь у підготовці до цієї події”, — сказав Ігор Держко.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com