Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЩАСЛИВІШІ ЗА МОЛОДИХ

Вчені США і Канади дійшли висновку, що чим людина старша, тим вона щасливіша. Саме цю тему обговорювали психологи в ході щорічної зустрічі членів Американської асоціації психологів, що відбулася в Торонто (Канада).

«Літні люди краще розпізнають, що їх непокоїть, і уміють з цим занепокоєнням боротися», — відзначила психолог з Університету Каліфорнії (США) Сюзан Чарльз. Крім того, за її словами, люди, що досягли поважного віку, менше схильні до негативних емоцій і набагато краще молодих уміють уникати неприємних ситуацій. «Безумовно, це пояснюється накопиченим за довгі роки життєвим досвідом», — додала Чарльз.

Фахівці також відзначають, що літні люди не відчувають стрес під час роботи, тому що знаходяться на пенсії. «Це істотно покращує емоційний життєвий фон», — вважає експерт. Зрілі люди не так активно, як молоді, заводять нові знайомства, а спілкуються в основному із старими, перевіреними друзями і членами сім’ї. Маючи таке коло спілкування, людина менше ризикує зіткнутися з малоприємними проявами чужого характеру, а значить, відчути розчарування, гнів та інші негативні емоції, відзначила Чарльз.

Цікаво, що результати різних опитувань, що проводилися вченими, показали набагато спокійніше ставлення літніх людей до критики на свою адресу. «Людям, навченим життєвим досвідом, простіше сприймати нападки на свою адресу, тому що вони справді знають свої достоїнства і недоліки і не переживають через дурниці», — відзначила Чарльз. І, на відміну від молодих, зрілим людям не властиве самокопання, яке є мало не основним джерелом поганого настрою людини.

До речі, згідно статистики, в найбільш розвинених країнах число літніх, а значить найбільш щасливих людей нестримно зростає. За прогнозами соціологів США, чисельність представників вікової групи від 80 років і старше з 2008 по 2040 рік на нашій планеті збільшиться на 233%. Тоді як за цей же період число молодих людей зросте лише на 33%.

Тому вчені пропонують молодим вже зараз готуватися до найщасливішого періоду свого життя — старості. В першу чергу фахівці рекомендують вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися.

man.gov.ua

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com