Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЧОРНИМ АРХЕОЛОГАМ ДАДУТЬ ПО РУКАХ

Верховна Рада встановила, що незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земельних або підводних робіт на об’єктах археологічної спадщини карається штрафом до 100 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (1700 гривень) або обмеженням або позбавленням волі строком до 2 років. За ухвалення в цілому законопроекту №3190 проголосували 274 депутати при мінімально необхідних 226, передають «Українські новини».

Крім того, парламент встановив, що умисне незаконне знищення і пошкодження об’єктів культурної спадщини і їх частин карається штрафом до 150 не оподатковуваних податком мінімумів (2 550 гривень), або обмеженням або позбавленням волі строком до 3 років, з позбавленням права займатися певною діяльністю на той же термін, а ті ж дії відносно об’єктів культурної спадщини національного значення — позбавленням волі на строк до 5 років.

У випадку якщо вказані дії здійснені з метою пошуку предметів, що походять з об’єктів археологічної спадщини, то вони караються позбавленням волі на термін від 2 до 5 років.

Крім цього, Рада посилила відповідальність за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини, підвищивши штрафи для громадян з 3-7 не оподатковуваних мінімумів (51-119 гривень) до 50-100 мінімумів (850 — 1 700 гривень), для посадовців — з 5-8 (85-136 гривень) до 100-150 мінімумів (1 700 — 2 550 гривень).

Парламент також ввів штрафи за невиконання законних вимог представників органів охорони культурної спадщини або створення перешкод роботі цих органів у розмірі 50-100 мінімумів (850-1 700 гривень), і 100-150 мінімумів (1 700-2 550 гривень) за ті ж дії, здійснені повторно протягом року.

Прийнятий закон також визначає поняття історико-культурного заповідника і історико-культурної заповідної території, порядок визнання комплексу пам’ятників такими заповідниками, забороняє проводити в їх межах діяльність, яка може негативно відбитися на стані збереження об’єктів культурної спадщини.

Крім того, парламент уточнив термінологію, пов’язану з археологічною діяльністю, і уповноважив Кабінет Міністрів визначати порядок видачі ліцензій на археологічну діяльність.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com