Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ВІЗЬМУТЬСЯ І ЗА «ВЕНКО»

Якщо новий уряд знайде шляхи досудового врегулювання спору з нафтовидобувною компанією «Венко Прикерченська Лтд.», Україна отримає шанс залучити у енергетичний сектор потужні інвестиції від провідних світових компаній.

Так вважають українські економісти та фахівці нафтогазового сектору, повідомляє UBR.

Одним з таких шляхів експерти називають підписання мирової угоди між урядом та «Венко Прикерченська Лтд».

«Я думаю з приходом нового президента в будь-якому разі реанімують як мінімум два питання. Перше це — питання взагалі власності на Прикерченську ділянку щельфу Чорного моря», — прокоментував економіст Андрій Блінов.

«Досудове владнання цієї справи, наприклад, укладення мирової угоди з «Венко Прикерченська Лтд» ...це буде досить серйозний сигнал і поштовх для іноземних інвесторів до того, щоб вони не лякалися нової старої влади, власне приходили в Україну», — зазначив він.

На думку експертів у галузі енергетики, Угода про розподіл продукції з материнською компанією «Венко Прикерченська Лтд» — Vanco International — яку компанія уклала з українським урядом у жовтні 2007 року, а зараз відстоює у суді, цілком відповідає світовій практиці та вигідна Україні.

Так, відповідно до документу, з урахуванням компенсації витрат інвестора основна частка вигоди від проекту — понад 70% — належить Україні. Це є найбільшою державною часткою по проектах Vanco у будь-якій іншій країні.

У 2006 році компанія Vanco International перемогла у тендері на право розробки та видобутку вуглеводнів на прикерченській ділянці української частини шельфу Чорного моря. Утім уряд в односторонньому порядку вирішив вийти з угоди про розподіл продукції.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com